Kolorowanki Serca

Kolorowanki serca do druku

Serce to największy organ ludzkiego ciała. Jego rola jest taka, że doprowadza do przemiany materii z zarodka w organizm dorosłego człowieka. Serce jest więc najważniejsze dla funkcjonowania naszego organizmu. Dlatego ten symbol oznacza tak wiele dla nas.

Darmowe malowanki serca znajdziesz poniżej. Wydrukujesz je za darmo!

Kolorowanka Dziecko Dzwiga serce
Kolorowanka serce jako Klodka
Kolorowanka Pomaluj serce
Kolorowanka Serce Aniolek
Kolorowanka Zapakowane serduszko
Kolorowanka serce Milosci
Kolorowanka Wesole Serduszka
Kolorowanka serce z Napisem Milosc
Kolorowanka Skrzydlate serce
Kolorowanka Polaczone Serca w jedno

Kolorowanki Serca czyli darmowe serduszka do druku

Serce jest symbolem miłości i można je narysować na wiele sposobów. Może być wypełnione igiełkami, pionowymi paskami lub jakimkolwiek innym wzorkiem, który przyjdzie Ci do głowy. Niezależnie od tego, na jaki kolor lub wzornictwo się zdecydujesz, na pewno znajdziesz kolorowankę Serca, która przypadnie Ci do gustu. Poniżej przedstawiamy kilka naszych ulubionych kolorowanek z sercami. Możesz je również samodzielnie pokolorować! Mamy nadzieję, że ci się spodobają! Zaczynajmy!

Serca są symbolem miłości – kolorowanki na walentynki

Serce jest uniwersalnym symbolem miłości. Symbolizuje moralne, emocjonalne, duchowe i intelektualne aspekty osoby. Uważa się je również za rdzeń człowieczeństwa. Na przestrzeni wieków symbol ten nabrał wielu znaczeń. Pierwotnie symbol serca nie miał nic wspólnego z ludzkim sercem ani z jego seksualną naturą. Jednak w miarę jak symbol dnia miłości stawał się coraz bardziej popularny, serce zaczęło symbolizować wiele emocji, w tym miłość.

 

Serce po raz pierwszy stało się popularnym symbolem miłości w XIV wieku, kiedy to Giotto namalował portret Miłosierdzia w kaplicy Scrovegni w Padwie. To przedstawienie Miłosierdzia zainspirowało artystów w późniejszych okresach. W tym czasie symbol serca zaczął pojawiać się w sztuce do góry nogami, przedstawiając nową koncepcję uczucia – „miłość dworską”.

Mogą mieć dowolny kolor lub wzór – obrazki antystresowe

Serca są bardzo popularne wśród dzieci, więc dlaczego nie pokolorować ich na swój ulubiony kolor? Kolorowanki to doskonały sposób na zapewnienie dzieciom zajęcia i rozrywki, więc zachęć je do kolorowania serc we wszystkich kolorach i kształtach. Dostępnych jest wiele opcji, w tym wersje do druku i oprawione. Wnętrze tych malowanek jest pięknie zaprojektowane, a Ty możesz być z nimi kreatywny. Możliwości są nieograniczone. Pamiętaj tylko, żeby wybrać wzornictwo i kolor, który pasuje do osobowości dziecka.

 

W sieci dostępnych jest wiele darmowych kolorowanek z sercami. Możesz pokolorować każdy wzór wybranymi przez siebie kolorami. Jeżeli szukasz bardziej skomplikowanego odwzorowania serca, spróbuj zaprojektować malowankę z wszelakimi kolorami lub wzorami. Do dekoracji możesz użyć włóczki lub zrobić stronę, która będzie przypominała kłębek włóczki z wystającymi igłami i serduszkami. Jeśli chcesz być naprawdę kreatywny, możesz wybrać skomplikowane kolory, którymi pomalujesz serduszka.

Pokoloruj kolorowanki serca – zabawa dla dzieci i dorosłych

Możesz znaleźć wiele rodzajów w kształcie serc. Niektóre mają różnorakie odcienie czerwieni, różu, błękitu i zieleni do wyboru. Inne wykorzystują różne odcienie niebieskiego i żółtego. Możesz też znaleźć kolorowanki, na których serca są w różnych kolorach. Jeżeli szukasz kolorowanek z sercami o unikalnych kształtach, możesz je znaleźć w Internecie. Te kolorowanki do druku można pobrać i wydrukować za darmo. Aby wydrukować kolorowanki, kliknij na przycisk „Drukuj” znajdujący się na dole strony.

 

Jeśli szukasz wyjątkowej kolorowanki dla swojego dziecka, spróbuj poszukać w internecie kolorowanek w kształcie serca. Znajdziesz tam również kolorowanki z sercami wypełnione różnymi motywami. Możesz też znaleźć kolorowankę w kształcie serca z pionowymi paskami, która wygląda jak kłębek włóczki. Możesz nawet znaleźć takie, które wyglądają jak serce z przebitymi igłami. Niektóre z tych stron mogą być wypełnione kolorową włóczką, aby były bardziej atrakcyjne. Możesz też stworzyć własną kolorowankę, umieszczając w niej rysunki serc w ciekawych kolorach.