Kolorowanki Kwiaty

kolorowanki kwiaty

Jeśli szukasz relaksującego zajęcia, możesz pobrać kilka darmowych kolorowanek z kwiatami. Te darmowe materiały do druku są idealne dla dorosłych, którzy chcą pokolorować piękne wzory kwiatów i uwolnić się od stresu. Poniżej znajdziesz 30 kwiatowych kolorowanek. Każdy kwiat ma swoje własne znaczenie i często jest symbolem innej emocji. Sprawdź nasze inne, darmowe kolorowanki do wydruku!

Kolorowanka wesole Podworko
Kolorowanka Niecodzienne kwiaty
Kolorowanka piekny Kwiatostan
Malowanka Kwiaty w wazonie
Kolorowanka ladny Slonecznik
Kolorowanka Kobieta wsrod kwiatow
Kolorowanka Koszyk pelen kwiatow
Kolorowanka Bukiet pieknych kwiatow
Kolorowanka ciekawy Kwiatek
Kolorowanka kaczka Zbiera kwiaty

Ciekawostki o kwiatach – poznaj ich znaczenie i wykorzystaj to w zabawny sposób

Kwiaty wiśni są symbolem nadziei – koloruj je!

Jeśli masz córkę lub syna, który kocha piękno natury, kolorowanki kwiaty wiśni mogą być dla Ciebie idealnym wyborem. Te kwiaty, zwane po japońsku sakura, symbolizują nadzieję i miłość. Mają również specjalne miejsce w kulturze japońskiej, z festiwalem „Hanami” obchodzonym dla uczczenia „szczęścia kwitnących drzew wiśni”. Oprócz bycia symbolem nadziei, kwiat wiśni reprezentuje miłość i kobiecość. Z tymi kwiatami możesz stworzyć coś przepięknego! Dodaj jeszcze do nich słoneczniki lub tulipany i maki!

Podczas kolorowania kwiatów wiśni, upewnij się, że wybierasz kredkę lub farbę kryjącą, taką jak gwasz. Ta nieprzezroczysta farba składa się z naturalnych pigmentów, które nadają Twojemu dziełu sztuki bogaty, gęsty wygląd. Aby uzyskać bardziej żywy, gęsty wygląd, spróbuj użyć gwaszu zamiast zwykłej akwareli. Oto tutorial krok po kroku dla kolorowej grafiki przedstawiającej gałązkę kwiatu wiśni. Artysta przedstawia również tutorial krok po kroku do malowania gałęzi w gwaszu. Ten gatunek jest specyficzny. Nawet maluch sobie z nim poradzi, pobierz za darmo!

Kwiat irysa jest symbolem elokwencji – możesz go malować

Grecka bogini Iris jest patronką kwiatu Iris, który reprezentuje komunikację i elokwencję. Irys ma różne znaczenia w zależności od jego koloru, w tym fioletowy, niebieski, żółty i biały. Żółte i fioletowe irysy są najbardziej powszechne i często reprezentują mądrość, elokwencję i pasję. Ale niezależnie od znaczenia, Iris jest pięknym kwiatem, który ma wiele zastosowań i znaczeń.

Kwiat irysa reprezentuje elokwencję, a różne kolory reprezentują różne uczucia i emocje. Fioletowy irys reprezentuje wiarę, podczas gdy niebieski irys wyraża podziw, a żółty irys reprezentuje miłość, pasję i czystość. Cebulka irysa od dawna jest częścią ludzkiej kultury i stała się ulubioną w ogrodach na całym świecie. Możesz znaleźć setki różnych kombinacji kolorów i użyć ich do wyrażenia swoich uczuć w niezapomniany sposób. Jest to jedna z naszych najchętniej pobieranych darmowych kolorowanek kwiatowych.

Róże są symbolem wdzięczności – kolorowanki z kwiatami!

Aby uzyskać najdoskonalszy wyraz wdzięczności, podaruj tuzin pełnych rozkwitu róż. Różowe róże, na przykład, symbolizują uznanie i brzoskwiniowe róże, głębokie poczucie wdzięczności. Każdy odcień róży będzie odpowiedni, ale tuzin najpyszniej pachnących rodzajów jest zawsze dobrym pomysłem. A ponieważ kwiaty te od dawna kojarzą się z wdzięcznością i wyrażaniem wdzięczności, różowy jest doskonałym wyborem. Jaki więc kolor najlepiej podarować komuś?

Róże mają długą historię. W mitologii greckiej były kwiatami Adonisa, bóstwa roślin i odrodzenia. Róże to także owoc zwodniczego związku króla Tezeusza i jego córki Myrhy. Gdy ten zorientował się w podstępie, ścigał ją swoim mieczem, który przemienił się w drzewo. Afrodyta była tak wdzięczna, że przemieniła córkę w różę, aby mógł cieszyć się zapachem jej płatków przez całe życie. Darmowe kolorowanki kwiaty, a na samą myśl przychodzą Ci róże. Możesz z nimi tworzyć różne wariacje, tak jak z niektórymi kwiatami innymi!

Hortensje są symbolem pokoju – piękne rysunku kwiatów do kolorowania!

W Europie hortensje mają wiele różnych znaczeń. Zazwyczaj kwiat ten oznacza wdzięczność, zrozumienie i uznanie. W innych kulturach jednak jego znaczenie może być bardziej skomplikowane. W Japonii, na przykład, kwiat reprezentuje zrozumienie, przebaczenie i szczere przeprosiny. We współczesnym świecie hortensje są powszechnie kojarzone z pokojem. W Japonii z liści hortensji przyrządza się ceremonialną herbatę.

Hortensje często kojarzone są z czwartą rocznicą ślubu. Choć nie są oficjalnym kwiatem rocznicowym, hortensje stanowią wyjątkowy prezent dla romantycznych partnerów. Długie, owalne liście kwiatów mają długość 815 cm i są ostro zakończone. Ich kwiaty mają drobne płatki i zdegenerowane pręciki. Ich kolor sprawia jednak, że są symbolem pokoju i miłości. W czasach starożytnych nazwa hortensja oznaczała kobietę bezowocną.

Kamelie są symbolem niewinności

Istnieją trzy podstawowe kolory kwiatów kamelii. Biały, różowy i czerwony. Każdy kolor ma inne znaczenie. Biały, różowy i czerwony reprezentują niewinność, czystość i miłość matki do dziecka. Czerwone kamelie symbolizują pasję i głębokie pożądanie. Ale w powieści Harper Lee „Zabić drozda”, biały kwiat kamelii ma szczególne znaczenie. Nasze bezpłatne kolorowanki do druku pozwolą Ci wybrać najpiękniejszy kolor! Wystarczy je wydrukować.

Tradycyjnie kamelie reprezentują niewinność, przyzwoitość i pasję. Jako najstarszy kwiat na świecie, kamelia ma wiele symbolicznych znaczeń, w tym niewinność i tęsknotę. Ma znaczenie religijne na Dalekim Wschodzie i jest częstą rośliną na cmentarzach i w świątyniach. Ponadto kamelie są uważane za symbol czystości i oddania. Jednak symbolizują one również skazany na niepowodzenie romans.

Dalie są symbolem nowych początków

Dalie są symbolem zaangażowania i odkrycia. Fioletowe dalie symbolizują miłość, królewskość i wdzięk. Prezenty z tymi kwiatami są idealne dla nowych mam, nowych tatusiów i na Walentynki. Kwiaty te symbolizują również świeżość i nowy początek. Zielone dalie symbolizują świeży początek i pozytywne zmiany. Można je również podarować, aby uczcić początek nowego życia lub ekscytującą pracę.

Podarowana w prezencie dalia jest świetnym sposobem na pogratulowanie komuś nowej pracy, domu lub kariery. Zachęca ludzi, aby nadal iść do przodu. Dalie są również dobre na prezent na powitanie domu, ponieważ symbolizują pewność siebie. Ci, którzy mają wysokie poczucie własnej wartości, będą przyciągać uwagę bez prób.

Goździki – symbol miłości, który możesz pokolorować

Goździki są również symbolem miłości. Czerwone goździki były używane do reprezentowania ruchu robotniczego w niektórych krajach i są powszechnie używane podczas obchodów Dnia Majowego. Reprezentują również socjalizm i ruch robotniczy w niektórych krajach. W ostatnim stuleciu, czerwony goździk został użyty by symbolizować ruch robotniczy i socjalizm. W innych krajach są one symbolem miłości i wolności.

Dalie są drzewami kwitnącymi – kolorowanki kwiaty do druku

Dalie są swobodnie kwitnącymi drzewami o jasnych kolorach. Są znane ze swojego strukturalnego piękna, braku zapachu i kolorowych kwiatów. W ciągu ostatnich kilku lat stały się bardziej popularne. Możesz znaleźć te piękne rośliny prawie wszędzie, więc nie ma powodu, aby nie uprawiać kilku! Kolorowanki z daliami to zabawa dla wszystkich grup wiekowych! Jeśli jesteś zainteresowany kolorowaniem kwiatów, dalie są jednym z najbardziej popularnych typów.

Dalie pochodzą z gorącego Meksyku. Korzenie kwitnącej rośliny są przenoszone na cały świat i są uważane za ciepłolubne. Są one pierwotnie uprawiane w szklarniach, ponieważ ich kwiaty są tak matowe bez bezpośredniego światła słonecznego. Ale teraz są popularne na całym świecie, ponieważ mają jasne kolory i robią piękne kolorowanki! Jeśli szukasz kolorowanki dla dalii, nie szukaj dalej niż w lokalnym centrum ogrodniczym!

Kwiaty piwonii są drzewem kwitnącym – wykorzystaj bukiet kwiatów kreatywnie!

To kwitnące drzewo ma dwie wyraźne formy. Pierwszą z nich jest odmiana jednokwiatowa, znana jako Claire de Lune. Płatki tego kwiatu są pomarszczone i otwierają się stopniowo podczas rozkwitu. Środek kwiatu piwonii jest żółty, a włókna go otaczają. Ta odmiana sprawia, że jest to piękne drzewo kwitnące i świetnie wygląda w pokazach kwiatowych. Istnieje kilka rodzajów piwonii, w tym piwonia chińska.

Jej kwiaty mają delikatny zapach. Odmiana 'Green Halo’ jest odmianą półdwukrotną. Jej płatki są białe z żółtym środkiem. Jest to odmiana należąca do rodzaju Paeonia lactiflora. Odmiana ta ma duże, efektowne kwiaty, które mogą dorastać do ośmiu centymetrów średnicy. Żółte kwiaty piwonii należą do najbardziej popularnych.