Strona główna » Blog » Tabliczka mnożenia – Nauka tabliczki mnożenia do 100 dla dzieci!

Tabliczka mnożenia – Nauka tabliczki mnożenia do 100 dla dzieci!

tabliczka mnożenia dla dzieci

Na stronie pokolorujto.pl możesz w krótkim czasie odkryć, jak mnożyć. Ćwiczenia są proste i łatwe do zrozumienia, więc możesz od razu rozpocząć naukę tabliczki mnożenia. Wybierz jedną z tabliczek mnożenia, którą chciałbyś przećwiczyć. Możesz również wydrukować jedną lub więcej kart na papierze.

Tabliczka mnożenia do 100 do druku dla dzieci

tabliczka mnożenia do 12

Ćwicz swoje umiejętności mnożenia, korzystając z poniższych tabelek. Możesz ćwiczyć każdą wybraną tabliczkę po kolei lub losowo rozwiązywać różne działania. Jeśli się pogubisz, nie martw się! Po prostu wybierz opcję „wszystkie tabliczki mnożenia po kolei” i ćwicz, aż poczujesz się pewnie, zanim ponownie spróbujesz losowych działań.

W ten sposób przećwiczysz wszystkie tabliczki mnożenia. Test czasowy to dobry sposób na przygotowanie się do otrzymania dyplomu z tabliczki mnożenia. W tej sytuacji będziemy zadawać pytania szybciej niż w teście czasowym, ale nagrodą za udzielenie poprawnej odpowiedzi na wszystkie pytania będzie wspaniały dyplom z tabliczki mnożenia!

Nauka tabliczki mnożenia za pomocą darmowych gier interaktywnych jest nie tylko zabawą, ale także nauką!

tabliczka mnozenia do 100 do druku

Nauka tabliczki mnożenia

Tutaj znajdziesz więcej informacji na temat nauki tabliczki mnożenia w szkole podstawowej. W większości szkół dzieci uczą się tabliczki mnożenia w pierwszych klasach szkoły podstawowej, ale starsze dzieci muszą same ją ćwiczyć, aby dobrze radzić sobie z takimi obliczeniami w wieku około 11 lub 12 lat.

Niektóre szkoły mają już całą tabliczkę mnożenia w programie nauczania dla uczniów klas drugich i trzecich. Najczęściej dzieci w drugiej i trzeciej klasie uczą się mnożenia przez: 1, 2, 3, 4, 5 i 10. W czwartej klasie pojawia się mnożenie przez 6, 7, 8, 9 oraz dodatkowe liczby losowe. Jeśli jednak potrzebujemy jakiejś odskoczni od nauki, to świetnie się tutaj sprawią kolorowanki dla dzieci.

Ponieważ nie wszystkie dzieci uczą się tabliczki mnożenia w tym samym tempie, konieczne jest regularne powtarzanie materiału nawet do piątej klasy. Na szczęście istnieje kilka technik, które pomogą im szybciej opanować i zapamiętać zasady. Na przykład wielu dzieciom łatwiej jest zacząć od mniejszych liczb – łatwiej jest obliczyć 4 x 9 niż 9 x 4. Ponadto odwrócenie kolejności liczb w równaniu sprawia, że jest ono łatwiejsze do opanowania dla niektórych uczniów.

Korzystne może być również stosowanie mnożenia przez liczbę, którą dziecko zna, podczas wykonywania bardziej skomplikowanych zadań. Na przykład działanie 6 x 7 jest często trudne do rozwiązania dla dzieci. Jeśli zaczniesz od 5 x 7, a następnie dodasz 1 x 7, całe obliczenie stanie się znacznie prostsze.

Ta technika jest czasem wykorzystywana także w odwrotnym kierunku. Możesz odjąć 1 od działania 4 x 7, aby otrzymać 5 x 8.

Chociaż opanowanie tabliczki mnożenia może zająć trochę czasu, to w przyszłości będzie to procentować. W niższych klasach mnożenie jest dość często używane na lekcjach matematyki i wymóg ten nie znika nawet w szkole średniej. Jednak na tym poziomie uczniowie używają mnożenia jako części trudniejszych równań, a nie pojedynczych operacji.

Znajomość tabliczki mnożenia przydaje się w szkole, ale jest też ważna w życiu codziennym, na przykład przy obliczaniu ceny produktów na straganie.

5-etapowy plan

Nauka tabliczki mnożenia może być trudna, ale nasz plan pięciu kroków ułatwi ten proces. Nasza metoda okazała się skuteczna i efektywna w szkołach przez wielu uczniów i nauczycieli.

  • Krok 1a: zapoznaj się z tabliczką mnożenia, przeczytaj ją na głos i powtórz.
  • Krok 1b: Wypełnij kolejno tabliczkę mnożenia, sprawdzając, czy wszystkie odpowiedzi są poprawne.
  • Krok 2: dopasuj pytania do odpowiadających im odpowiedzi, przeciągając je obok siebie.
  • Krok 3: Wypełnij części pytań łączonych i upewnij się, że wszystkie są poprawne.
  • Krok 4: Lepiej się nauczysz, jeśli będziesz odpowiadać na pytania wielokrotnego wyboru, ponieważ wymagają one dokładniejszej analizy.
  • Krok 5: ukończ kurs i zdobądź certyfikat.

Po wykonaniu pięciu wcześniejszych kroków możesz zagrać w grę pamięciową lub poćwiczyć z arkuszem ćwiczeń. Możesz też wykonać 1-minutowy test szybkości dla dodatkowej praktyki lub spróbować gry z tabliczką mnożenia. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, zalecamy codzienne ćwiczenia przez 15 minut.

Ćwiczenie tabliczki mnożenia online

PokolorujTo.pl jest ważne, bo to jedno z niewielu miejsc, gdzie można nauczyć się mnożenia

Stworzenie tej strony było naszym sposobem na odwdzięczenie się i rozwiązanie problemu, który dostrzegliśmy na świecie!

tabliczka mnozenia w kolorze do druku

Gry rachunkowe na tej stronie zostały zaprojektowane tak, aby były szybkie i łatwe, dzięki czemu możesz szybko przejść przez ćwiczenia z mnożenia. Po prostu kliknij na jedną z tabliczek, żeby zacząć. Możesz też wybrać ćwiczenia z tabliczką mnożenia przeznaczone dla dzieci w wieku 6-8 lat lub 9-10 lat.

Wpisz w odpowiednie pola odpowiedzi na poniższe pytania. Po udzieleniu odpowiedzi na wszystkie pytania naciśnij przycisk „Sprawdź”, a zobaczysz, które z nich były poprawne, a które niepoprawne. Jeśli chcesz, możesz również wybrać losowo ćwiczenia. W ten sposób możesz sprawdzić, jak dobrze je znasz.

Najczęściej zadawane przez Was pytania

Jak zapamiętać tabliczkę mnożenia?

Zalecana metoda to powtarzanie tabliczki mnożenia przez kilka dni, a następnie utrwalanie wiedzy poprzez regularne powtarzanie.

Od kiedy tabliczka mnożenia?

Nauka tabliczki mnożenia rozpoczyna się w klasie III szkoły podstawowej.

Jak nauczyć tabliczki mnożenia na palcach?

Jednym z metod nauki tabliczki mnożenia na palcach jest używanie metody kropkowej. Aby użyć tej metody, musisz narysować kropki na każdym palcu od lewej do prawej strony. Następnie musisz przypisać każdej kropce liczbę od 0 do 9. Aby ułatwić sobie pracę, możesz użyć koloru do oznaczania liczb. Na przykład możesz użyć koloru czerwonego do oznaczania liczb 0-3, koloru niebieskiego do oznaczania liczb 4-6 i koloru zielonego do oznaczania liczb 7-9. Następnie możesz rozpocząć mnożenie przez kropkowanie dwóch palców z jednej ręki. Na przykład, jeśli chcesz pomnożyć 6 przez 4, narysujesz kropkę na palcu wskazującym lewej ręki (która oznacza 6) i kropkę na palcu wskazującym prawej ręki (która oznacza 4). Następnie przenieś kropkę z palca wskazującego lewej ręki na palec środkowy tej samej ręki. Kropka na palcu wskazującym prawej ręki pozostanie tam, gdzie jest. Teraz wiesz, że 6x4=24.

Jak nauczyć tabliczki mnożenia do 30?

Zacznij od nauki tabliczki mnożenia do 10 - to jest najważniejszy podstawowy zestaw. Następnie przejdź do nauki tabliczki mnożenia do 20 i do 30.

Kto wymyślił tabliczki mnożenia?

Wynalezienie tabliczki mnożenia przypisuje się współczesnej Chinom. Pierwsza wzmianka o użyciu tabliczki mnożenia w Chinach pochodzi z VI wieku, chociaż dla laika jest trudna do odczytania.