Strona główna » Blog » Sonic the Hedgehog – kim są bohaterowie?

Sonic the Hedgehog – kim są bohaterowie?

sonic postacie

W tym artykule zostaną omówione różne osobowości antropomorficznego niebieskiego jeża. Poruszymy również temat jego relacji z przyjaciółmi i rasą kosmitów Wisp. I wreszcie, będzie dotyczyć jego relacji z jego długoletnim wrogiem Dr Eggman. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o postaciach, które sprawiły, że Sonic stał się tak popularnym bohaterem gier wideo! Ale najpierw zapoznajmy się z krótkim przeglądem głównych bohaterów franczyzy.

Osobowość Sonica

Najbardziej znaną postacią o intensywnej osobowości jest Sonic the Hedgehog. Ta postać może być agresywna i krótkotrwała. Jednak jego odważna postawa pomaga mu dogadać się z innymi. Miłosne zainteresowanie Sonica, księżniczka Sally Acorn, jest stałą w jego życiu. Oprócz żeńskich odpowiedników, Sonic ma wiele innych miłosnych zainteresowań. Podczas gdy księżniczka Sally Acorn może być głównym interesem miłosnym, inne postacie w serii mają wiele różnych zainteresowań.

Nowy zwiastun filmowy dla Sonic the Hedgehog jest dużym krokiem naprzód w stosunku do starego zwiastuna. Sega wysłuchała opinii fanów i dodała w momentach, które pokazują osobowość bohatera. Nowy zwiastun pokazuje energicznego Sonica, który robi sobie żarty. Poprzednio większość zwiastuna była rozczarowaniem. Z nowym zwiastunem jest bardziej animowany i ma więcej osobowości niż kiedykolwiek. Tak więc, jeśli czekasz na film, będziesz szczęśliwy, że czekałeś tak długo!

Główne postacie w filmie są oparte na prawdziwych ludziach. James Marsden gra policjanta w oryginalnym filmie. Sega przerobiła cały film po tym, jak fani byli rozczarowani zwiastunem i wyglądem Sonica. Ta wersja zawiera również wersję CG twarzy Sonica. Poza tym, że jest to film animowany, film nadal jest oparty na prawdziwych wydarzeniach. Jeśli kiedykolwiek grałeś w grę Sonic, wiesz dokładnie, jak cieszyć się tym doświadczeniem. Wszystkim dzieciom polecamy sprawdzenie darmowych kolorowanek Sonic!

Relacje z przyjaciółmi

W serii Sonic the Hedgehog, Sonic ma zainteresowanie miłością w postaci księżniczki Sally Acorn. Dwójka dzieli rolę przywódcy Bojowników o Wolność, a ich związek jest platoniczny, z Sally biorącą przewagę nad Tailsem. Obie są w tym samym wieku, i często chodzą na misje razem przeciwko złemu Robotnikowi. Mimo, że dwa dzielić crush na siebie, ich osobowości są całkowicie przeciwne. Sally uważa Sonic airheaded, a Sonic uważa Princess Sally być prissy i poważne. Niemniej jednak, mają one związek, z ostatnim odcinku serii featuring pocałunek między dwoma.

Amy trzymała pięść blisko serca, kiedy Sonic mówił do niej. Choć czuła strach na myśl o ponownym połączeniu z Soniciem, nigdy nie straciła do niego zaufania. W rzeczywistości chciała wiedzieć, co spowodowało, że Sonic podjął taką decyzję. Chociaż wiedziała, że nie była ona dla niej odpowiednia, a Sonic nigdy się nad nią nie zastanawiał, wciąż miała ochotę dowiedzieć się, dlaczego to zrobił.

Pomimo jej statusu jako dziewczyny Sonica, Amy Rose nie sprawia, że związek między nimi jest bardziej niż powierzchowny. Chociaż te dwie nie mają wcześniejszej przyjaźni, ich dynamika jest widoczna od ich pierwszego spotkania. Amy i Sonic nie mieliby żadnej znaczącej interakcji przez lata, dopóki oficjalna kontynuacja nie zbliżyła ich do siebie. Niemniej jednak Amy jest dziewczyną Sonica, a jej związek z nim jest bardziej skomplikowany niż związek Sally.

Sally i Sonic mają skomplikowany związek i oczywiste jest, że ci dwaj mieli swoje wzloty i upadki. Chociaż Sally jest oficjalną dziewczyną Sonica w kanonie Archie Comics, nie została zaakceptowana przez twórców serii. Jest zachodnim tworem, ale została połączona z Soniciem w Freedom Fighters, a nawet była przedmiotem wojen statków z inną postacią. Oprócz Sally, relacje między Soniciem a jego przyjaciółmi są napięte i często niejednoznaczne.

Rasa kosmitów Wisp

W czwartym numerze serii, Sonic the Hedgehog, bohater jest widziany latający z rakietą w wyniku jego połączenia z Wisps. Wisps to małe, wielokolorowe stworzenia, które kiedyś należały do złej organizacji Dr Eggmana. Wispy nie zawsze są przyjazne, ale Sonic i Odnowa zdołali je raz uratować, a ich związek jest centralną linią fabularną serii.

Po przymierzu z Wispsami, Sonic i Tails stają przed zgrozą związaną z pojmaniem Belle. Jest to straszna wiadomość, ale Sonic i Tails są zdeterminowani, aby ją uratować. Z pomocą Wisps, Sonic i Tails są w stanie zdobyć specjalne uprawnienia. Poza tym, że pomagają im uratować Belle, przyznają też Sonicowi specjalne zdolności. Jednak musi być ostrożny, aby nie przywiązać się zbytnio do Wisps, ponieważ mogą one nie być lojalne wobec niego.

Dr. Eggmanem

Podczas gdy Sonic nie lubi Dr. Eggmana, nie chce, aby umarł. W pierwszej grze Sonic, doktor jest prawie zabity na początku, pozostawiając Sonic zszokowany i zniechęcony. Shadow próbuje podejść do Eggmana bez walki, pokazując mu cierpliwość w całej grze. Nie jest on jednym z tych, którzy angażują się w bitwy, chyba że istnieje ważny powód. Dlatego też relacje Sonica z Dr. Eggmanem są skomplikowane.

Dr Eggman jest na ogół wrogiem Sonica, ale w ostatnich grach połączył siły z Soniciem, aby pokonać większe zagrożenia. W Sonic Adventure 2 współpracował z Soniciem, aby pokonać Space Colony ARK, a w Sonic Chronicles: The Dark Brotherhood, pracował razem z nim, aby zniszczyć rywalizujących złoczyńców. Jednak po zneutralizowaniu zagrożeń Eggman zwraca się przeciwko Sonicowi.

Podczas gdy Sega szczyci się tym, że gry wideo z serii Sonic the Hedgehog są odpowiednie dla wszystkich grup wiekowych, przedstawienia Dr. Eggmana w komiksach to już inna historia. Komiksy te zmieniły charakter Dr. Eggmana i uczyniły z niego naprawdę przerażającego przeciwnika. Pomimo tego, że w oryginalnej serii gier pojawiła się kreskówkowa wersja złoczyńcy, komiksy mają znacznie mroczniejsze ujęcie tej postaci.