Strona główna » Blog » Podstawy gry Pokemon dla dzieci

Podstawy gry Pokemon dla dzieci

pokemon dla dzieci

Pokémon to japońska franczyza medialna stworzona przez Satoshi Tajiri, a obecnie zarządzana przez The Pokémon Company, joint venture Nintendo, Game Freak i Creatures. Pierwotnie wprowadzony w 1996 roku, ta popularna franczyza obraca się wokół fikcyjnych stworzeń zwanych „Pokémon”.

Ewolucja Pokemonów

Seria gier Pokemon ma wiele różnych rodzajów ewolucji. Niektóre ewolucje są osiągane przez levelowanie Pokemona, podczas gdy inne zdarzają się podczas handlu z innym trenerem. Podczas gdy większość ewolucji jest zdobywana naturalnie, inne wymagają użycia Evolution Stones, aby twój Pokemon ewoluował. Na przykład, Pokemon Red i Blue mogą ewoluować w różne formy, gdy handlujesz z nimi. Ponadto gra pozwala na wybór pomiędzy dwoma dodatkowymi formami – ćmą i motylem.

Pierwszy Pokemon został stworzony przez Arceusa, który stworzył także Palkię i Dialgę. Następnie wygnał Giratinę do dystorsji. Dodatkowo stworzył Knowledge, Willpower i Emotion w Lake Trio. Stworzył również Regigigas, które ewoluowały w gigantyczne potwory, które przemieszczały kontynenty. Ten proces ewolucji był nie do powtórzenia w świecie rzeczywistym, ale w Pokemonach linia ewolucyjna ewoluowała w wiele różnych typów. Wszystkim dzieciom polecamy kolorowanki Pokemon, które pokażą wszystkie ewolucje.

Następna generacja gier skupiła się na wprowadzeniu nowych typów, w tym Mrocznego i Stalowego. Gry te wprowadziły również nowe mechaniki, takie jak cykle dnia/nocy i trzymanie przedmiotów. Teraz możesz złapać Pokemona w innym regionie niż w poprzednich grach. Podobnie jak w przypadku innych gier, w każdej generacji wprowadzono również nowe Pokemony, a także nowych złoczyńców. Każda generacja przyniosła inny zespół złoczyńców, a każdy Pokemon był bardziej wyjątkowy niż ostatni.

Jak w przypadku wszystkich gier Pokemon, projekty ewoluowały w czasie. Projekty z Gen 1 stały się ikoniczne i nadal rosną w popularności. Pokemony takie jak Jigglypuff, Charizard, Gengar i Mewtwo mają mieszankę trudnych i słodkich projektów. Z 8 generacji gier Pokemon, projekty są tylko zarysowując powierzchnię tego, co jest możliwe. W końcu, ewolucja Pokemonów była epicką podróżą dla graczy na całym świecie.

Moce Pokemonów

Moce Pokemonów to seria umiejętności, których Pokemon może się nauczyć. Pierwszą z nich jest moc Psychiczna. Ta zdolność pozwala Pokemonowi na kontrolowanie innych Pokémonów. Jest ona wykorzystywana przez niektóre Pokemony do radzenia sobie w różnych sytuacjach. Na przykład Pokemon, który może kontrolować inne Pokemony, może zmienić się w Pokemona ducha. Może również zmienić swój kształt. Ważne jest, aby wiedzieć, że różne Pokemony mają różne rodzaje mocy. Te różne zdolności są również przydatne do nauki podczas levelowania swojego Pokemona.

Zatrucie Pokemona

Zatrucie Pokemona jest częstym ruchem w grach Pokémon. Efekty trucizny mogą wahać się od spalenia Pokemona do sparaliżowania Pokemona. Kiedy zostanie użyty przeciwko Pokemonowi z ruchem Poison Point, Pokemon otrzyma o połowę mniej obrażeń w każdej turze i straci znaczną część swojej prędkości. Poisoning Pokemon może również wpłynąć na jego partnera, więc pamiętaj, aby sparować go z odpowiednim Pokemonem.

Zasada dotycząca Zatrucia Pokemona jest bardzo podobna do tej z Trading Card Game. Pokemon dotknięty trucizną traci 1/8 swojego zdrowia co turę. Jednak Pokemon o typach Poison i Steel nie jest dotknięty tym zjawiskiem. Jednakże, Pokemon dotknięty przez Waterlog może zostać otruty. Kiedy Pokemon zostanie Zatruty, powróci do swojego pierwotnego typu, co nadal będzie skutkowało otrzymaniem obrażeń od Trucizny.

W II Generacji, zatrucie Pokemona działało tylko wtedy, gdy Pokemon był jeszcze w trakcie walki. Zatruty Pokemon pozostanie z szesnastym zdrowiem, dopóki nie zostanie ponownie włączony do walki. Zatrucie Pokemona sprawi również, że zmieni on kolor na fioletowy zamiast obniżyć jego HP. Zatrucie Pokemona jest takie samo jak w II generacji, ale Badly Poisoned Pokemon jest wyleczony z zatrucia poza bitwą.