Strona główna » Blog » Naruto: Ultimate Ninja Storm – recenzja

Naruto: Ultimate Ninja Storm – recenzja

W serialu anime „Naruto: Ultimate Ninja Storm”, Naruto walczy z Painem w swoim dążeniu do zostania Hokage. Przez całe anime Naruto jest ninja, który uczy się używać swojej chakry, aby pokonać Paina. Jego historia jest fascynująca, a ten artykuł da ci przegląd tej historii. Ten artykuł obejmuje również dzieciństwo Naruto, jak został ninja i jego związek z Jiraiyą.

Dzieciństwo Naruto

Duża część fabuły serii obraca się wokół dzieciństwa Naruto. Kiedy był dzieckiem, urodził się w rodzinie filialnej klanu Hyuga. Jego pierwotnym celem było służenie głównemu domowi. Jednak został naznaczony przeklętą pieczęcią, która była używana do dyscyplinowania członków oddziału. Ta przeklęta pieczęć ukształtowała jego życie, ponieważ wierzył, że jest skazany na życie w służbie.

Oprócz tragicznego dzieciństwa, Naruto urodził się w dysfunkcyjnej rodzinie, bez rodzicielskiego przewodnictwa. Jego rodzice są nieobecni, a on sam dorastał otoczony ostracyzmem. Jego matka była czarownicą, która została zapieczętowana wewnątrz lisa przez Dziewięć Ogonów, a jego ojciec był przerażającym dzieckiem-żołnierzem. Oznacza to, że nigdy nie był przez nikogo kochany. Przez całe dzieciństwo czuł się opuszczony i nieustannie zabiegał o uwagę. Dla tego marzenia poświęcił edukację i reputację.

Po wspomnianych wydarzeniach, seria przechodzi następnie do kolejnego łuku. Ten arc obejmuje odcinki od 482 do 483, i śledzi epicką bitwę między Naruto i Sasuke. Naruto następnie trenuje na własną rękę przez jakiś czas, a ktoś go zauważy. Osoba, która zauważy jego trening może być Hinata lub Sasuke. Uważa się, że manga kończy się na rozdziale 700. W rozdziale 481 pojawiają się Shukaku, Garra i Shikamaru.

Jako dziecko, Hiruzen Sarutobi i jego rodzeństwo żyli w samotnym mieszkaniu z dala od świata. Żyli na ramenie i jedli bardzo mało. Przez to byli biedni i nie nadawali się do życia w społeczeństwie. Jego ojciec również był szkalowany za to, że postanowił przedłożyć ich życie nad swoje. Wychowali dziecko z pomocą Jinchuriki o Dziewięciu Ogonach.

Jego trening jako ninja

Seria mangi zaadaptowana na anime to Naruto, młody sierota, który jest zdeterminowany, aby zostać ninja. Seria mangi należy do najlepiej sprzedających się książek wszech czasów i jest jednym z najpopularniejszych seriali anime. Szkolenie Naruto jako ninja składa się z nauki różnych jutsu, lub technik, aby uczynić siebie ukradkiem. Substytucja i Transformacja Jutsu są szczególnie przydatne w wprowadzaniu wroga w błąd, myśląc, że jesteś kimś zupełnie innym.

Chociaż Sasuke i Gaara Neji są naturalnie utalentowanymi ninja, ich zdolności nie ograniczają się do tego poziomu. Podczas gdy obaj mężczyźni są równi w pewnym wieku, ich ciała nie są mentalnie przygotowane do niektórych rzeczy. Sasuke na przykład trenuje Boruto od lat, podczas gdy Boruto wciąż jest w stanie wykonać tylko normalnego Rasengana.

W pierwszym odcinku serii Naruto i Sasuke spotykają Kakashiego, swojego sensei. Podczas gdy próbują przejść test przetrwania, Kakashi jest zdystansowany i wydaje się nie chcieć, aby im się udało. Szkolenie Naruto jako ninja zaczyna się od nudnych zadań, które są łatwe do wykonania, takich jak śledzenie ninja. Ostatecznie trio udaje się uwolnić Kakashiego z wodnego więzienia, ale muszą zmierzyć się ze złym biznesmenem Gato i jego intrygującym synem Zabuzą.

Shino Aburame jest niezwykle inteligentnym ninja. Jego spokojna natura pozwala mu analizować sytuacje i opracowywać skuteczne strategie. W kilku bitwach był wyzwolicielem, a także zmierzył się z ojcem Konana – Muta. Posiada również umiejętność używania owadów jako formy tropienia i zbierania informacji. W mandze i anime jest wielu innych ninja, którzy trenują jako ninja.

Relacje z Jiraiyą

Postać Jiraiya jest jedną z najpopularniejszych postaci w serialu anime Naruto. Jest dziedzicem klanu Ogata, potężnym wojownikiem, który używa magii zmiany kształtu. Podróżuje po świecie, zbierając wiedzę i przekazując ją swojemu synowi, Naruto. Postać została po raz pierwszy wprowadzona do serii podczas gdy Naruto trenował ze swoją koleżanką z drużyny Tsunade Senju. Ta dwójka wykazywała głęboką więź i czystą miłość do siebie.

Sasuke nieustannie porównuje się do Naruto, mówiąc, że potrzebował dorosłego, który by go wysłuchał. Jiraiya natomiast stanowi dla niego ważny wzór do naśladowania i jest tym, którego szuka. Związek między tymi dwoma postaciami jest bardzo skomplikowany, ale obaj nigdy nie mogą w pełni uzdrowić swojej relacji. Jiraiya zawsze jest dla niego, mimo swojego wieku.

W jednym z odcinków, Jiraiya i Sasuke rozmawiali o możliwości przyszłego małżeństwa. Jiraiya była idealną partią dla Naruto, ale Sasuke nie był do końca gotowy, by ruszyć do przodu z tym związkiem. Jednak po zobaczeniu jego reakcji, Sasuke zgodził się z nim umówić. Reakcja Naruto na słowa Sasuke była bardzo wymowna.

Związek Naruto z Jiraiiyą jest bardzo emocjonalny. Jest również podniecony tym, że może pomóc synowi w jego problemach. Jiraiya jest bardzo opiekuńczy w stosunku do swojego syna. Naruto również pomaga Jiraiyi pomagając mu w jego problemach. Charakter Jiraiyi rozwija się przez całą serię. Jeśli szukałeś miejsca dla Naruto, prawdopodobnie będziesz miał problem ze znalezieniem dobrego hotelu.

Bitwy z Painem

Podczas gdy bitwy Naruto z Painem są jednymi z najbardziej pamiętnych w mandze, może być trudno znaleźć konkretne odcinki lub rozdziały mangi. Ten artykuł ma na celu pomóc w zlokalizowaniu głównych wydarzeń w Pain Arc. Odpowiada również na niektóre z najczęstszych pytań, jakie mogą mieć fani. Jakie są najbardziej pamiętne bitwy pomiędzy Naruto a Painem? Omówimy najlepsze sposoby na ich znalezienie! Popularne są również kolorowanki Naruto do druku powiązane z tą walką.

Podczas odcinków 166 i 167, Naruto walczy z Painem w stanie ogona. W tym czasie Naruto traci kontrolę i czuje się bezradny. Atak Paina zabija Hinatę, powodując, że Naruto traci kontrolę nad swoim umysłem i przekształca się w lisa o sześciu ogonach. Pain ostatecznie poddaje się Dziewięciu Ogonom, a Naruto staje się bezmyślnym szalejącym potworem.

Podczas wydarzeń z rozdziału 163 i 169 Naruto Shippuden, Naruto po raz pierwszy walczył z Painem. Naruto rozpoczął trening w trybie Mistrza Mędrca w odcinku 154, „Rozszyfrowanie”, a ostatecznie osiągnął szczyt swojego treningu w następnym odcinku, „Prześcignięcie mistrza”.

Walka pomiędzy Naruto a Painem jest jedną z najsłynniejszych w anime, obejmującą ponad 20 odcinków! Bitwa ma miejsce w połowie łuku Pain Invasion, który trwa siedem odcinków! Po niej Naruto używa swojego Sage Mode, aby znaleźć Paina i porozmawiać z nim. Po tej bitwie następuje seria innych epickich walk między Naruto i Painem, w tym zniszczenie Konohagakure i śmierć Kakashiego Hatake.