Strona główna » Blog » Minecraft – Postacie, rozgrywka i zakupy w grze

Minecraft – Postacie, rozgrywka i zakupy w grze

Minecraft to sandboksowa gra wideo opracowana przez Mojang Studios. Opracowany w języku programowania Java, gra została zaprojektowana przez Markusa „Notcha” Perssona. W tym artykule omówimy postacie w grze, rozgrywkę, przemoc i zakupy w grze. Poniżej wymieniono kilka głównych różnic między Minecraftem a innymi grami tego typu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, które funkcje są warte twojego czasu. Oto kilka innych cech, które mogą ci się spodobać.

Postacie

Istnieje wiele różnych typów postaci w grze Minecraft z otwartym światem. Te postacie mogą być sojusznikami, antagonistami, stworzeniami i nie tylko. Podczas gdy większość postaci Minecrafta nie jest nazwana, ucieleśniają one różne różne tropiki gry. Przyjrzyjmy się kilku z nich:

Soren the Architect – Ta tajemnicza postać jest częścią legendarnego Order of the Stone. Pomógł pokonać Smoka Endera i jest znany z sympatii do Endermana. Soren jest twoim typowym geniuszem, ale znudził się swoją obecną egzystencją i chce robić coś ciekawszego. Soren jest typowym konstruktorem, ale znudził się swoim obecnym życiem i chce zostać kimś innym. Choć gra nie ujawnia oficjalnie, kim jest Soren, jest on bardzo ciekawy otaczającego go świata.

Steve – Drugim najpopularniejszym typem postaci w Minecraft jest Alex. Możesz wybrać pomiędzy tymi postaciami w oparciu o swoje preferencje. Steve może skoczyć o jeden blok wyżej niż Alex. Jeśli chcesz skoczyć wyżej, będziesz musiał użyć boostu. Alex, z drugiej strony, może skoczyć dwa i pół bloku. Steve jest również łatwiejszy do dostosowania niż Alex. Jeśli masz problem z wyborem postaci, którą chcesz grać, możesz odwiedzić Kreator postaci.

Rozgrywka

W grze występuje wiele ciekawych podmechanizmów. Pierwszą z nich jest górnictwo. Gracze mogą wydobywać wszystkie rudy i minerały, które mogą znaleźć, w tym rzadkie i cenne kamienie oraz rzadkie zwierzęta. Oprócz wydobycia, gracze mogą tworzyć rośliny i zwierzęta z zebranej flory. Gra pozwala również graczom na eksplorację dzikich terenów, gdzie mogą znaleźć lochy, skarby i unikalne zasoby. Gracze mogą również grać jako widz lub dołączyć do grupy, aby grać przeciwko innym graczom. Ogromną popularnością cieszą się również kolorowanki Minecraft do druku.

W Minecraft można eksplorować świat i odkrywać surowce, aby budować narzędzia i struktury. Możesz także walczyć z kontrolowanymi przez komputer mobami lub współpracować z innymi graczami w świecie. Gra zawiera również tryb kreatywny i tryb przetrwania. Tryb kreatywny pozwala graczom zmieniać rozgrywkę w grze i tworzyć własne zasoby. W rezultacie możesz craftować prawie wszystko, czego potrzebujesz, aby przetrwać w świecie. Jest to wyjątkowe doświadczenie, którego szybko nie zapomnisz.

Świat gry to trójwymiarowy świat zbudowany z kostek, płynów i bloków. Gracze mogą wejść i wyjść ze świata gry poprzez portale, które są budowane przez gracza. Istnieją również bloki w Netherze, które są odpowiednikiem 8 bloków w Overworld. Gra ma jednak ograniczenia w poruszaniu się w pionie, a gracze mogą dotrzeć do odległych miejsc tylko z pomocą smoka bossa. Minecraft dzieli swoje dane o świecie na kawałki, które są ładowane tylko wtedy, gdy gracze znajdują się w ich pobliżu.

Przemoc

Chociaż gra jest hitem wśród graczy na całym świecie, w Minecraft jest trochę przemocy. Chociaż nie jest to graficzne lub krwawe, gracze mogą atakować zwierzęta i walczyć ze sobą w grze. Niektóre z przemocy w Minecraft są łagodne i mogą być wyłączone przez gracza, więc rodzice mogą unikać pozwalania dzieciom na grę. Jeśli martwi Cię przemoc, możesz wyłączyć tę opcję i przejść na spokojną trudność. Do wyboru są dwie opcje, można też przełączyć się na trudność trudną, która zmniejszy liczbę potworów.

Jeśli jesteś zaniepokojony przemocą w Minecraft, nie jesteś sam. Gra wideo była przedmiotem skarg tureckich rodziców i rządów. Niektórzy twierdzą, że gra promuje przemoc wobec kobiet i dzieci, podczas gdy inni twierdzą, że jest odwrotnie. Jednak prawda jest taka, że wiele gier wideo nie jest całkowicie wolnych od brutalnych treści, a Minecraft nie jest inny. Jego twórcy włączyli do gry wiele badań społecznych i psychologicznych, więc możesz czuć się bezpiecznie korzystając z niej.

Jedno z badań wykazało, że dzieci, które grały w Minecrafta, w którym występowała przemoc związana z bronią i mieczem, dotykały prawdziwego pistoletu lub miecza. Tymczasem dzieci, które grały w wersję bez przemocy, dotykały wirtualnego miecza. Badanie wykazało, że 3 procent dzieci, które grały w brutalną grę wideo, wyciągnęło prawdziwą broń ręczną lub miecz. Innymi słowy, przemoc w Minecrafcie nie jest istotnym problemem, ale jej negatywny wpływ na dzieci jest wart zbadania. Więcej na ten temat można przeczytać w podlinkowanym artykule.

Zakupy w grze

Zakupy w grze w Minecraft to sposób na uzyskanie dostępu do zawartości w grze, która kosztuje pieniądze, chyba że planujesz stworzyć zawartość samodzielnie. Ta gra jest dostępna zarówno na PC, jak i urządzenia mobilne, a w grze znajdują się dziesiątki dodatków, które można kupić za Minecoins. Te jednostki walutowe to niewielka cena, a ich wartość to kilka dolarów za sztukę. Należy jednak pamiętać, że są pewne rzeczy, na które należy uważać przed dokonaniem zakupu w Minecraft.

Minecraft’s Marketplace pozwala graczom na zakup zawartości tworzonej przez fanów. Będą mogli synchronizować swoje zakupy na różnych urządzeniach za pomocą swoich kont Xbox Live. Mogą również dokonywać zakupów na innych konsolach, a gra pracuje z partnerami platformowymi, aby udostępnić synchronizację dla tychże. Ta funkcja to świetny sposób na odkrywanie i kupowanie zawartości tworzonej przez fanów bez konieczności krzątania się po ustawieniach lub zakładania nowego serwera Minecrafta.

Dodawanie zakupów w grze jest opcją w grze, której niektórzy rodzice mogą nie chcieć, aby ich dzieci dokonywały, ale nie musi to być czynnik decydujący. Minecraft to zabawna gra dla dzieci, w której nie ma dojrzałych treści. Jest to świetny sposób na rozciągnięcie kreatywnych mięśni dziecka i umiejętności rozwiązywania problemów. Ale dodanie zakupów w grze do Minecrafta jest wątpliwym pomysłem. W końcu zakupy w grze spowodowały zwrot 70 milionów dolarów dla rodziców, których dzieci kupiły zawartość.

Platformy

Jednym z najlepszych sposobów na urozmaicenie swojego świata jest zainstalowanie moda platformowego. Mod ten dodaje dziesiątki różnych platform, bloków obrotowych, ogrodzeń i mostów. Można je również wykorzystać do budowy szybów górniczych. Platformy w tym modzie są bardzo konfigurowalne. Aby uczynić je jeszcze bardziej uniwersalnymi, możesz również zmienić ich kształty za pomocą narzędzia klucza. Poniższe kroki pomogą ci stworzyć i używać platform.

Dla początkujących, możesz nauczyć się jak zbudować platformę w Minecraft. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest wybór edycji, na której chcesz grać. Jeśli nie masz tej samej edycji, nie możesz grać z nikim innym. Jeśli masz Java Edition, możesz fosować tylko przez tę wersję. Jeśli masz wersję Windows, będziesz musiał zainstalować dodatkową aktualizację. Następnie możesz spróbować użyć komputera Mac lub Windows, aby zagrać w Minecraft.

Aby zagrać w grę na Xbox One, możesz zalogować się za pomocą swojego konta Microsoft. Alternatywnie możesz użyć swojej subskrypcji Xbox Live, jeśli używasz konsoli. Po zalogowaniu się możesz zacząć grać w grę. Możesz załadować istniejący świat lub stworzyć nowy. Aby zaprosić znajomego na innej platformie, otwórz menu pauzy i wybierz opcję „Zaproś grę”. Jeśli masz problem ze znalezieniem znajomego, spróbuj poszukać go w sekcji Znajomi online.

Język

Jeśli jesteś zainteresowany nauką nowego języka, możesz zacząć od zmiany domyślnego języka Minecrafta. Możesz to zrobić klikając na opcję języka w menu ustawień lub opcji. Domyślna czcionka to siatka kropek, ze znakami o szerokości od jednej do sześciu kropek. Ta czcionka jest kompatybilna ze wszystkimi znakami ASCII w zakresie od 32 do 64 bitów. Dodatkowo możesz dodać własną niestandardową czcionkę, aby Minecraft był jeszcze bardziej zróżnicowany. W tym artykule poznamy niektóre sposoby zmiany języka w Minecrafcie.

Java jest głównym językiem programowania używanym przez grę. Chociaż rozpoczął się jako projekt zabawkowy, Java szybko stała się językiem wyboru. Ponieważ Marcus „Notch” Persson wolał pisać w Javie, kontynuował rozwój gry w tym języku. Java jest językiem skryptowym i programistycznym typu OOP. Działa w przeglądarce. Jednak w przeciwieństwie do JavaScriptu, kod Javy musi być skompilowany przed uruchomieniem.

Galaktyczny Standardowy Alfabet (SGA) to całkowicie fikcyjny język, który został po raz pierwszy użyty w grze wideo Commander Keen. Później został ponownie użyty w Quake 4 i jest używany jako język zaklętej tablicy w Minecraft. SGA składa się z 26 symboli, z których każdy reprezentuje angielską literę. Podczas gdy nauka SGA nie wpływa bezpośrednio na grę, może być zabawna w czytaniu i rozumieniu. Nie działa to jednak w przypadku Minecrafta.