Strona główna » Blog » Masza i Niedźwiedź – fantastyczna opowieść!

Masza i Niedźwiedź – fantastyczna opowieść!

masza i niedzwiedz

Masza i Niedźwiedź to animowany serial telewizyjny luźno oparty na rosyjskiej ustnej opowieści ludowej. Historia skupia się na Maszy, dziewczynce, która mieszka w lesie i zaprzyjaźnia się z leśnymi zwierzętami. Zmusza ona zwierzęta leśne do zabawy z nią i sprawia, że się jej boją. Masza jest zaradna, sprytna i złośliwa, przez co pakuje się w różne zabawne sytuacje. Zdecydowanie warto obejrzeć ten film.

Ma ogromny apetyt

Serial Netflixa „Masza i Niedźwiedź” ma ogromną oglądalność. Jego kanał na YouTube ma obecnie 4,6 mln subskrybentów, a Masha Madved TV blisko 19,6 mln, czyli ponad sześć razy więcej niż rok temu. Program jest również wielkim hitem na YouTube, a najpopularniejszy odcinek, „Recipe for Disaster”, osiągnął 3,3 miliarda wyświetleń w styczniu 2019 roku. Ta popularność z pewnością nie jest zaskoczeniem, biorąc pod uwagę, że serial jest skierowany do dzieci.

Podczas oglądania popularnego serialu animowanego „Masza i Niedźwiedź mają gigantyczny apetyt”, Masza brudzi się grając z niedźwiedziem poza domem. Niedźwiedź postanawia założyć nowe stroje dla Maszy, ale ona zostaje pokryta mlekiem, kaszką, kurzem i sokiem malinowym, gdy ciągnie za dżem. Kiedy jest już całkowicie pokryta, niedźwiedź nie jest w stanie wpuścić jej do domu, bo jest tak brudna! Niemniejszym zainteresowaniem cieszą się kolorowanki Masza i Niedźwiedź! Ich popularność bije rekordy!

Seria jest nie tylko zabawna, ale i edukacyjna. Dzieci uczą się z tego serialu animowanego wiele o kreatywności, lojalności i prawdziwej przyjaźni. Seria uczy ważnych wartości, które pozostaną z nimi długo po zakończeniu kreskówki. Nie brakuje treści dla serii, a Masza i Niedźwiedź nie jest wyjątkiem. Z obfitością dostępnych materiałów edukacyjnych i rozrywkowych, dzieci w każdym wieku będą cieszyć się oglądaniem go.

Masza jest zastraszana przez inne zwierzęta

Tytuł tego odcinka sugeruje, że Masza jest często zastraszana przez inne zwierzęta. Kreskówka pokazuje, że Masza jest często figlarna, ale jest stale nękana przez inne zwierzęta, w tym niedźwiedzie. Twórcy serialu żartowali nawet, że Masza może planować spisek z Piotrusiem Panem, aby ukraść złote jabłko z drzewa. Masza jest też sprytna, buduje furgonetkę dla wilków, aby uciec przed niedźwiedziami na wakacjach.

Niedźwiedź to emerytowany cyrkowy niedźwiedź brunatny z Kamczatki. Mieszka w wydrążonym domku na drzewie w lesie i ma dabbled w różnych akademickich dążeniach. W niektórych odcinkach, niedźwiedź ma retrospekcje z jego młodego życia w tym samym domu. Masza odnosi się do niedźwiedzia jako Mishka, zdrobniała forma jej rosyjskiego imienia niedźwiedzia. Pozostałe zwierzęta jednak niechętnie pomagają niedźwiedziowi.

Kreskówka została wydana w 2021 roku. Masza i Niedźwiedź została oceniona słabo. Krytycy porównują film animowany do podprogowych wiadomości prezydenta Rosji Władimira Putina. Pomimo tego, wielu fanów jest zadowolonych z serialu. Istnieje wiele powodów, dla których serial mógł otrzymać tak złe recenzje. W wyniku niskich ocen, Masza i Niedźwiedź stała się fenomenem na skalę światową. W międzyczasie wielu fanów może oczekiwać na jego sequel!

Historia zaczyna się od wizyty Maszy, niespokojnego małego rozrabiaki, który ciągle odwiedza swojego niedźwiedziego przyjaciela. W zamian Niedźwiedź poświęca jej wiele uwagi, a między nimi rodzi się niezwykła przyjaźń. Masza nazywa Niedźwiedzia Miszką, czyli miłym. Niedźwiedź był kiedyś zwierzęciem cyrkowym i bardzo zaprzyjaźnił się z Maszą. On również uwielbia słodycze i skakanie w wiaderkach i jest bardzo cierpliwy w stosunku do Maszy.

Historia kontynuowana jest jako bajka, która opowiada o dążeniu niedźwiedzia do złapania Maszy i jej matki. Historia obejmuje młodą dziewczynę o imieniu Masza uwięzioną w lesie, mającą przygody z cyrkowym niedźwiedziem i ratującą miasto przed złymi wilkami. Historia należy do rosyjskiego folkloru i jest pełna wspaniałych opowieści o zwierzętach i relacjach międzyludzkich.