Strona główna » Blog » Kubuś Puchatek i inne postacie Disneya

Kubuś Puchatek i inne postacie Disneya

kubuś puchatek

Czy kiedykolwiek czytałeś klasyczne historie Kubuś Puchatek? Jeśli nie, to brakuje Ci trochę klasycznych wspomnień z dzieciństwa. Fikcyjny miś Christophera Robina Milne’a jest jedną z najbardziej lubianych postaci Disneya. Dowiedz się więcej o tym popularnym misiu i innych słynnych postaciach Disneya w naszym artykule Kubuś Puchatek. Pokochasz tego uroczego misia i wszystkie inne klasyczne historie Disneya! Dodatkowo dowiesz się o postaciach, które prawdopodobnie już znasz, jak Królik i Tygrys!

Christopher Robin Milne

Historia dzieciństwa Christophera Robina Milne’a jest bardziej realistyczna niż w filmach. Urodzony w Anglii chłopiec cierpiał z powodu zazdrości i męczył się w szkole z internatem. Sława, która podążała za bohaterem sprawiła, że poczuł się ważny. Spędzał długie godziny odpowiadając na maile od fanów, a nawet jego wizerunek był wykorzystywany do promocji książek na całym świecie. Po sukcesie książek, Christopher i Robin stali się bliskimi przyjaciółmi i cieszyli się razem matematyką.

W filmie Christopher pomaga Tygrysowi nauczyć się, że rodzina składa się z przyjaciół. Pokazuje Tygryskowi zdjęcia swoich przyjaciół i przechowuje je w swoim serduszku. Później pojawia się w albumie Prosiaczka. Powraca pod koniec filmu, kiedy Roo zostaje uratowany przez Prosiaczka, a on sam przypisuje sobie zasługi Puchatka.

Relacje aktora z matką były skomplikowane. Jego matka odmawiała rozmowy z nim, pomimo jej miłości i wsparcia dla niego. Christopher nie widział swojej matki przez ostatnie piętnaście lat swojego życia. Jego matka, Daphne Milne, pozostała odległą postacią w jego życiu. Jednak Christopher i jego matka wykuła więź nad ich miłością do misia Winnie.

Kiedy Christopher Robin Milne gra Kubusia, portretuje młodego chłopca z bardzo słodką i miłą naturą. Christopher Robin jest inteligentnym dzieckiem, a jego zabawna osobowość to odzwierciedla. Jest często żądny przygód i duchowy, i dostał się w kłopoty z rodzicami, ale jego prawdziwa troska o innych bohaterów książki jest widoczna. Jego szczególna więź z Misiem Puchatkiem jest zakorzeniona w świadomości, że dzieciństwo to ulotny stan bytu.

Dzieci z opowieści uwielbiały go, ale w późniejszych latach był zrzędliwym człowiekiem. Był nawet niespokojnym młodym człowiekiem, służącym w II wojnie światowej. Bohater z trudem dostosowywał się do dorosłości i nie wiedział, gdzie pasuje do świata. Dobra rzecz, Christopher Robin Milne nie miał tak bezkompromisowego życia. To właśnie on powołał do życia tę historię.

Tygrys

Animowany film fabularny Kubuś Puchatek and Tigger Too z 1974 roku oparty jest na trzecim rozdziale Kubusia Puchatka oraz czwartym i siódmym rozdziale The House at Pooh Corner. Tygrysek, podobnie jak inne misie, ma lęk przed ludźmi. Te dwie postacie często się mylą, aż w końcu Tygrysek i Puchatek postanawiają wyruszyć w poszukiwaniu przygód.

Choć nie jest to zła postać w opowieściach o Kubusiu Puchatku, Tygrysek podważa tradycyjną definicję postaci. Już przy pierwszym wprowadzeniu wydaje złowieszczy odgłos, co jest cechą zdecydowanie niecharakterystyczną. Jest również duży i rosły, i nigdy nie robi niczego złego z premedytacją. Jest jednak energiczny i niesforny, i może być prawdziwym utrapieniem dla tych, którzy go otaczają.

Tygrysek po raz pierwszy pojawił się w książce dla dzieci „Domek na Puchatku” autorstwa A.A. Milne’a z 1928 roku. Szybko staje się przyjacielem Koguta i doprowadza Królika do szału swoim podskakiwaniem. Gdy Tygrys pojawia się w kolejnych książkach Kubusia Puchatka, jest już postacią popularną i doskonale nadającą się do telewizji. Film o Tygrysku wyznacza jednak jego największą rolę jako bohatera opowieści.

Podczas gdy Tygrys może być jedną z najbardziej znanych postaci w opowieściach o Kubusiu Puchatku, jego głos był najbardziej rozpoznawalny w wielu filmach i programach telewizyjnych. Piosenka jest wykonywana przez Sama Edwardsa na albumach płytowych, a także została pokryta na Piglet’s Big Movie i The Tigger Movie. Tygrysek to ulubione pluszowe zwierzątko Kubusia Puchatka! Jeśli jesteś zainteresowany oglądaniem tej ukochanej książki dla dzieci, rozważ uzyskanie kopii DVD Kubuś Puchatek i Tygrysek.

Christopher Robin i Tygrys spotykają się pewnego dnia. Tygrysek nie znalazł jeszcze śniadania. Puchatek pyta o preferencje żywieniowe Tygryska, ale Christopher Robin wierzy, że Tygrysek już je zna. Christopher Robin dowiaduje się, że Tygrysek nie lubi miodu, siana i ostów. Proponuje Kanga zdobyć jedzenie dla Tygrysa. Dwaj mężczyźni zrobić śniadanie razem, a Christopher Robin oferuje oglądać nad Tygrysem, gdy on śpi. Polecamy kolorowanki Kubuś Puchatek oraz Disney.

Królik

Jedną z najbardziej lubianych postaci z serii książek o Kubusiu Puchatku jest fikcyjny Królik. Postać pojawia się w większości kreskówek Disneya Kubuś Puchatek i ma żółty kolor. Jest on silnym obrońcą swojego ogrodu i złości się, gdy inne stworzenia go niszczą. Podczas gdy Królik nie ma ogrodu w oryginalnej historii A.A. Milne, pojawia się w kilku kolejnych historiach, w tym sequelu,

Christopher Robin jest spóźniony do pracy i Królik beszta Sowę za to, że go nie obudziła. Puchatek, tymczasem, martwi się o swoich przyjaciół w Londynie, a Królik martwi się, że nie znajdzie ich. Królik poznaje żonę Christophera Robina – Evelyn i ich córkę Madeline. Rabbit spotyka również Christopher Robin siostra, Roo, i odkrywa, że jest w ciąży z ich dzieckiem, chłopiec o imieniu Timothy.

Podczas gdy zwykle pojawia się w Kryształowym Pałacu Magicznego Królestwa, pojawia się w filmie Król Lew. Pojawia się również obok Szalonego Kapelusznika w tym samym filmie. Królik jest również przedstawiony w Tokio Disneyland w Polowaniu na Puchatka. Pojawia się również w paradzie Happiness is Here. Królik jest znajomą postacią i jednym z najbardziej lubianych bohaterów opowieści.