Strona główna » Blog » Krótka historia Smerfów

Krótka historia Smerfów

smerfy kto to

Smerfy istnieją od wieków. Prawdopodobnie grałeś w gry wideo, komiksy i kreskówki o Smerfach, a może nawet sam jesteś Smerfem. Ten artykuł przedstawi krótką historię Smerfów i świata, w którym żyją. Jest coś dla każdego, aby kochać o Smerfach.

Smerfy w komiksach

Peyo, belgijski rysownik, stworzył Smerfy w 1958 roku jako postacie drugoplanowe w swojej serii komiksów Johan i Peewit. Od 1959 roku miały one swoją własną serię. Peyo wyprodukował 16 albumów komiksowych o Smerfach. Oprócz albumów komiksowych, komiksy pojawiły się również w belgijskim serialu telewizyjnym. Peyo jest powszechnie uznawany za wprowadzenie Smerfów do komiksu.

W komiksach Smerfy żyją i pracują razem. Tylko Grouchy i Greedy Smerfs pracują; Lazy Smurf udaje, że pracuje, ale śpi. Chociaż są oddzielnym narodem lub wioską, Smerfy często mają do czynienia z sąsiednimi królami i królowymi, a czasem podlegają grzecznemu traktowaniu. A ponieważ ich rodzice są w dużej mierze nieobecni, nie są w stanie wykorzystać braku statusu społecznego Smerfów.

Podczas gdy Smerfy były czasami przedstawiane bez czapki i łyso w swoich animowanych adaptacjach, goła głowa Smerfa nigdy nie została przedstawiona w komiksach. W „Czarnych Smerfach”, na przykład, Papa Smerf wydaje się łysy, choć może być stary i nosić kapelusz od lat. Co ciekawe, kształt głowy Smerfa również zmieniał się w czasie. Wczesne Smerfy miały szerokie głowy, podczas gdy w późniejszych książkach pojawiają się węższe twarze. Dodatkowo, u nas znajdują się kolorowanki Smerfy.

Jedna z najwcześniejszych historii z udziałem Smerfów w komiksach przedstawia ich spotkanie z Gargamelem, złym bogiem. W „The Gambler Smurfs” Papa Smerf natyka się na prywatny salon gier w wiosce Smerfów. Podobna historia z udziałem Słabego Smerfa i jego prób zdobycia Smerfetki obejmuje potwora Gargamela przebranego za Smerfa. Azrael mylnie myśli, że jest śniadaniem, a potem nie pamięta, że jest w Wiosce Smerfów.

Smerfy w kreskówkach

Jeśli kiedykolwiek oglądałeś kreskówkę, prawdopodobnie zauważyłeś brody Smerfów. Podczas gdy wiele Smerfów nosi kapelusze i ma wąsy, najbardziej znany jest Papa Smerf, którego zwykle można znaleźć głaszczącego swoją brodę. Prawdopodobnie widziałeś je grające w gry, śpiewające lub spacerujące po mieście. Smerfy mają też kilka ciekawych faktów na temat swojego pochodzenia. Niektóre Smerfy nie są tak słodkie, jak pojawiają się w kreskówkach, ale są zabawne do oglądania.

Język Smerfów oparty jest na niedefiniowalnym słowie „smerf”. Język Smerfów składa się z wyrażeń i zdań, które zastępują rzeczowniki i czasowniki słowem „smerf”. Najczęściej słowo smerf oznacza „robić, robić lub lubić”. Serial animowany zastępuje tylko niektóre słowa słowem „smerf”, ale kontekst pozwala na rzetelne zrozumienie wzorców mowy Smerfów. Do najczęstszych słów używanych w kreskówkach z udziałem Smerfów należą „smurftastic”.

Smerfy zostały pierwotnie stworzone w belgijskiej serii komiksowej o nazwie „The Smurfs”. Smerfy od lat cieszą się popularnością w popkulturze. Były tematem kreskówek, filmów CGI, zabawek i komiksów. Smerfy to trzy jabłkowe stwory, które mieszkają w przypominającej grzyby wiosce zwanej Wioską Smerfów. Smerfy mają historię przygód i działek, aby chronić wioskę i jej mieszkańców. Podczas gdy ich kolorowe, miłe osobowości nie były bardzo znane poza komiksami, w końcu stały się szalenie popularne i znalazły dom w różnych mediach.

Przygody Smerfów były popularnym serialem, który emitowany był na antenie NBC od 1981 do 1989 roku. Został on zaadaptowany z belgijskich komiksów przez rysownika Peyo. Oryginalny show trwał jedną godzinę, ale później rozszerzył się do dwóch godzin, a nawet 90 minut. W 1988 roku program został przywrócony do oryginalnej jednogodzinnej długości, w wyniku czego powstał popularny 30-minutowy serial syndykowany o nazwie „Smurfs Adventures”. Kreskówka została wyprodukowana przez firmy produkcyjne Outsourced, Wang Film Productions/Cuckoo’s Nest Studios i wyemitowana w kilku niezależnych stacjach. Ostatecznie seria została przejęta przez Toei Animation, która emitowała „Smurfs Adventures”.

Smerfy w parkach rozrywki

Jeśli szukasz pierwszych Smerfów w parkach tematycznych, masz szczęście. Partnerstwo między Amusement Logic i marką Smerfy wkrótce przyniesie pierwszy na świecie Smurfs Splash Pad do rodzinnego centrum rozrywki. Te kultowe postacie zostały stworzone przez belgijskiego rysownika Peyo w 1958 roku i od tego czasu stały się ukochanym elementem parków rozrywki i rodzinnych centrów rozrywki na całym świecie.

Smerfy zachwyciły świat przez dziesięciolecia, a teraz Smerfy pojawiają się w parkach rozrywki na całym świecie. 29 maja w Szanghaju otwarto park tematyczny Smerfów, który jest pierwszym z dwóch parków na świecie, w których pojawią się te sympatyczne zwierzątka. Oprócz Szanghaju, inne parki tematyczne Smerfów to Moskwa i Dubaj. Oto spojrzenie na przyszłość Smerfów w parkach tematycznych:

Disneyland’s Smurf Forest zadebiutował w 1984 roku i zawierał najmniejsze i najbardziej urocze figurki Smerfów. W Canada’s Wonderland pojawiła się wioska Smerfów z własnym zamkiem, a w California’s Great America stalowa kolejka wielkości szpilki o nazwie Smurf Mountain. Ta przejażdżka zawierała interaktywne elementy i wynik na końcu. Smerfy są popularne wśród dzieci na całym świecie, a Disney od tego czasu rozszerzył swoją ofertę Smerfów.

Wyprawa Smerfów na nieuchwytny niebieski księżyc trwała prawie dwa lata. W tym czasie Smerfy były na ucieczce przed Gargamelem i jego armią od pierwszego filmu. Po filmie, Gargamel i jego smocza różdżka zostały schwytane przez gang dzieci po nieudanej próbie ratunku. Gargamel i jego różdżka smoka zostały uwięzione w więzieniu, ale w końcu udaje im się uciec i uratować Papę Smerfa. Plan ratunkowy Smerfy przychodzi do skutku po Patrick przekonuje jego Smerfy do zawarcia umowy.