Strona główna » Blog » Kim jest Superman? Jego podchodzenie

Kim jest Superman? Jego podchodzenie

superman kim jest

Kim jest Superman? W tym artykule dowiesz się wszystkiego o człowieku, który stworzył tego superbohatera. Poznaj jego prawdziwe nazwisko, dowiedz się, jak zdobył swoje moce, a nawet poznaj jego żonę. Po tym, jak dowiesz się tego wszystkiego, będziesz gotowy, aby stawić czoła wyzwaniom, które pojawią się na Twojej drodze jako Superman! I nie zapomnij sprawdzić filmu Superman, aby zobaczyć kilka wspaniałych scen akcji. Niezależnie od tego, czy jesteś fanem komiksów, czy filmów, będziesz zadowolony, że to przeczytałeś!

Clark Kent

Kiedy świat dowiaduje się, że Clark Kent jest w rzeczywistości superbohaterem, rozpoczyna się trójkąt miłosny. Lois Lane zakochuje się w Clarku, ale on nie jest gotowy, by przyznać się do swojego sekretu. Lois zakochuje się w Clarku, ale on nie może konkurować z nią o jej uczucie. Dzieje się tak dlatego, że Clark i Superman są ludźmi, poczętymi w tym samym czasie w 1934 roku. W reboocie z 1986 roku John Byrne zmienił osobowość postaci, aby Clark był bardziej asertywny i dominujący. Pomimo tej zmiany, Lois rozwija naturalny romans. Wszystkim, którzy są zafascynowani tą postacią, polecamy kolorowanki Superman!

Superman i Lois Lane po raz pierwszy spotkali się, gdy Clark był nastolatkiem. W komiksie Lois i Clark związali się romantycznie, a później byli zaręczeni. Lois później dowiedziała się, że Clark Kent jest Supermanem, a dwójka zaręczyła się. Dwójka pobrała się i miała dwójkę dzieci. Dwójka była małżeństwem przez jakiś czas. Lois nie wiedziała o tajemnicy, ale w filmie Superman i Lois całowali się. Lois nie wiedziała jak sobie z tym poradzić. Lois nie pozostaje zła na Clarka, ale nie może uwierzyć, że on naprawdę jest Supermanem.

Pierwsza wersja historii o Supermanie nosiła tytuł Clark i Lois. Po ślubie z Lois, Clark i Lois pobrali się i zamieszkali na Argo City. Po tym jak Clark i Lois zostali zmuszeni do ewakuacji na Ziemię, pobrali się i mieli syna o imieniu Jonathan. Jonathan Kent jest obecnym nosicielem nazwiska Superman i planuje poślubić Lois Lane w Superman: The Wedding Album w grudniu. Pierwszy pocałunek Jonathana był z Jayem Nakamurą, który obecnie jest żonaty z innym mężczyzną.

Historia pierwszego pojawienia się Supermana jest świetna – Kent odrzuca pracę w stacji telewizyjnej Daily Planet z powodu swojej sławy. Superman jest tak nieprzystępny, że Lex Luthor nie chce uwierzyć, że stworzony przez niego człowiek to Clark Kent. W ten sposób Lex Luthor pozostaje w niewiedzy. Ostatecznie Luthor nigdy nie uwierzy, że Superman udawałby Clarka Kenta.

Jego prawdziwe imię to Superman

Superbohater, którego prawdziwe imię to Clark Kent, ma wiele supermocy. Należą do nich między innymi umiejętność latania, lewitowania przedmiotów, niezwyciężoność oraz siła. Ponadto ma on zdolność do przeskakiwania wysokich budynków. Te supermoce zostały po raz pierwszy wprowadzone w 1940 roku w serialach radiowych, animowanych szortach Maxa Fleischera i serialach telewizyjnych z lat 50. Chociaż nadal odnosimy się do jego supermocy dzisiaj, są one znacznie bardziej złożone niż te, które były w 1938 roku.

Jako dziecko, Superman urodził się na planecie Krypton, gdzie został porzucony przez swoich rodziców. Po przybyciu na Ziemię Kal-El rozwinął nadludzkie zdolności. Lois Lane, reporterka Daily Planet, wymyśliła imię „Superman”. Obecnie mieszka on w Metropolis i pracuje jako dziennikarz pod pseudonimem „Clark Kent”. Moce Supermana zostały zdobyte dzięki światłu słonecznemu. W życiu cywilnym służy jako lider Justice League of America.

Jako aktor Henry Cavill wystąpił w wielu filmach, w tym w serii filmów o Supermanie z lat 1978-1987 z Christopherem Reeve’em w roli głównej. Superman pojawił się również w serii filmowej Batman v. Superman: Dawn of Justice, serialu telewizyjnym Superman: The Next Generation oraz serii gier wideo Injustice. Chociaż jego kariera spadła z torów w ostatnich latach, pozostaje w dobrym zdrowiu.

Chociaż Clark Kent jest znany przez swoje alter ego, jego prawdziwa tożsamość nie jest znana przez wielu. Jako superbohater jest integralną częścią uniwersum DC Comics. Superman jest często widziany u boku Batmana i Wonder Woman. Jako taki, ma bardzo barwną historię. Ale ważne jest, aby pamiętać, że Superman faktycznie urodził się z żydowskiej rodziny. Tak więc, jeśli zastanawiasz się, jakie jest prawdziwe imię Clarka Kenta, odpowiedź brzmi „Clark Kent”.

Moce

Podczas gdy moce Supermana zmieniły się dość mocno od lat trzydziestych, była jedna stała: jego zdolność do podróżowania na odległości międzygwiezdne. Jego moce były często wzmacniane, aby utrzymać zainteresowanie publiczności. Z czasem zyskał więcej mocy, a szczyt jego możliwości przypadł na lata 60, 70 i 80. Te okresy zwiększonej mocy nie były jednak łatwe do pokonania. W następstwie Crisis on Infinite Earths, scenarzysta John Byrne wprowadził zmiany w mocach Supermana. Nadal są one mniej potężne niż przed Kryzysem, choć jest on znacznie bardziej skłonny do ich używania.

W przeciwieństwie do jego obecnego przedstawienia, oryginalne moce Supermana były dość zróżnicowane. Superman posiadał teleskopowe widzenie, pozwalające mu widzieć na duże odległości i obserwować wydarzenia na mikroskopijnym poziomie. Dodatkowo miał szeroki zakres widzenia, w tym podczerwień, ultrafiolet i światło widzialne. Jego słuch był tak wyostrzony, że mógł słyszeć dźwięki na każdej długości fali, co wykorzystuje do wzywania pomocy. Z kolei jego super oddech pozwalał mu na wstrzymywanie oddechu w nieskończoność, dzięki czemu mógł podróżować bez konieczności noszenia aparatu oddechowego.

Jego inteligencja i pamięć również były bardzo wysokie. Jego pamięć ejdetyczna i inteligencja na poziomie geniusza były podobne do tych, które posiadał jego pies Krypto. Gdy znajdował się pod żółtym słońcem, inteligencja Krypto wzrastała do poziomu człowieka. Podobnie jego zdolności umysłowe umożliwiały mu odsiewanie informacji i skupianie się na pojedynczym szczególe. Jego superszybkie zdolności czytania były podobne do tych Flasha, umożliwiając mu wchłanianie dużych ilości informacji z zadziwiającą szybkością.

Jego zdolności wykraczają również poza zwykłą walkę. Może kurczyć planety, tworzyć nieprzeniknione pola siłowe i przenosić swój umysł cyfrowo. Może również podróżować w czasie i stworzył ciała robotów, które rywalizują z Kryptończykami. Jego zdolność do budowania i używania tych urządzeń napędza jego sukces jako biznesmena. Istnieją inne supermocne istoty, które są w stanie konkurować z Supermanem w walce. Pytanie tylko, na ile jest to wiarygodne?

Jego żona

Lois Lane jest najbardziej znanym interesem miłosnym w uniwersum Supermana. Superman i Lois pobrali się w 1996 roku w filmie Superman: Album ślubny. Mają syna, Jonathana Samuela Kenta. W późniejszym komiksie żona Supermana, Lois, pojawiła się w serii limitowanej Infinite Crisis. Lois Lane jest matką Jona, dziecka, które staje się Superboyem. Superman i Lois Lane nie mają własnych dzieci.

W 1983 roku Lana Lang, grana przez Annette O’Toole, była miłosnym zainteresowaniem Clarka w Supermanie III. Była również jego miłosnym zainteresowaniem w prequelowym serialu Smallville, który trwał tak długo, że do obsady dołączyła Lois Lane. Tym razem jednak Lana była żoną Pete’a Rossa, przyjaciela Clarka z dzieciństwa. Film okazał się hitem i zrodził liczne spin-offy.

Trójkąt miłosny między Clarkiem i Lois od lat jest podstawą komiksowych opowieści. Chociaż klasyczny trójkąt miłosny Superman/Lois/Clark może być najbardziej znany, inne supermocarstwowe pary zostały uwikłane. Oto kilka z najpopularniejszych trójkątów miłosnych Superman/Lois/Clark. Niezależnie od tego, o którym wolisz czytać, trójkąt miłosny zawsze będzie miał specjalne miejsce w mitosie Supermana.

Kilka odcinków ma silny związek, ale nie są one takie same. Niektóre odcinki parujące wzmacniają dobre odcinki, podczas gdy inne je od nich odrywają. W tym przypadku „Three in One” jest fajnym odcinkiem, ale „Superman’s Wife” jest lepszy. Tak więc, następnym razem, gdy będziesz oglądał serię Superman, upewnij się, że złapiesz najnowszy odcinek. Warto sprawdzić – zwłaszcza jeśli jesteś fanem komiksów!

Historia pochodzenia

Wraz z wiekiem nasze zrozumienie historii pochodzenia Supermana ewoluowało. Znamy go jako amerykańskiego bohatera, ale istnieje zupełnie nowa strona tej postaci. Podczas zimnej wojny Związek Radziecki stał się głównym graczem na świecie, ale Superman pozostał zdrowym bohaterem pomimo jego bohaterskich działań. To ciekawe zmiany, ale nadal nie umniejszają znaczenia historii pochodzenia Supermana.

Przez 81 lat pisarze zmieniali i rozszerzali historię pochodzenia Supermana. W sumie istnieje 835 wersji historii pochodzenia, ale każda zmiana zależy od zespołu twórczego opowiadającego historię. Podczas gdy historia pozostaje taka sama, w historii Supermana zachodzą zmiany. Oprócz jego pierwszego wyglądu, każda nowa wersja historii pochodzenia Supermana ma trochę kryptońskiego sosu.

Film „Superman” z 1978 r. Richarda Donnera jest uważany za ostateczną historię pochodzenia Supermana i stał się wzorem dla wszystkich filmów o super bohaterach. Film odkrywa wczesne życie młodego Clarka Kenta w Smallville i kładzie podwaliny pod jego kryptońskiego ojca, granego przez Marlona Brando. Jonathan Kent umiera w filmie, ale jego matka, Martha, przeżywa. W tej historii Superman walczy z Kolekcjonerem Światów i ratuje Ziemię.

Po zniszczeniu Kryptona Clark Kent mieszka w fikcyjnym Metropolis. Pracuje jako reporter dla Daily Planet i poznaje Lois Lane i Jimmy’ego Olsena, dwóch swoich współpracowników. Lois Lane jest fotografem i dziennikarzem, natomiast Jimmy Olsen pełni funkcję jego redaktora naczelnego. Przez całe swoje życie Clark Kent walczy z otaczającymi go siłami zła, takimi jak Generał Zod, Lex Luthor i Bizarro.