Strona główna » Blog » Kim jest SpongeBob?

Kim jest SpongeBob?

spongebob kim jest

Jeśli nie wiesz nic o programie telewizyjnym „SpongeBob Kanciastoporty”, możesz się zastanawiać, kim jest SpongeBob. Ten naiwny gąbka morska ma zwyczaj powodować kłopoty i jest ogólnie dobry facet, ale jego zachowanie jest nieco off-putting do swojego współpracownika Patrick. Co gorsza, jego szef, Squidward Tentacles, nie lubi go ze względu na jego dziecinne zachowanie.

SpongeBob jest gąbką morską

Wielu fanów serialu animowanego „SpongeBob Kanciastoporty” zastanawiało się, czy SpongeBob naprawdę jest gąbką morską. Pomimo swojego wyglądu, krewni SpongeBoba przypominają rzeczywiste gąbki morskie. Ich okrągłe, brązowawy kolor i charakterystyczne wzory nie są daleko od tych z gąbek kuchennych. Niezależnie od ich wyglądu, rodzice SpongeBoba pojawiają się w kilku odcinkach.

Niedawno odkryto również, że SpongeBob jest w rzeczywistości gąbka morska. W jednym z ostatnich odcinków, wydaje się, że rośnie i filtr karmienia. Chociaż jest to stosunkowo nowe odkrycie, to ilustruje złożoność gąbek morskich. Rodzaj Hertwigia obejmuje dwa gatunki, które żyją w głębinach morskich. Te dwa gatunki są ze sobą blisko spokrewnione, a żółta gąbka na Retriever Seamount jest przykładem tego, jak wyglądają te stworzenia.

Pomimo popularności w popularnych mediach, naukowcy obawiają się, że żółty kolor gąbki SpongeBob jest niedokładny. Gąbki morskie są zwykle wykonane z włókien szklanych, co sprawia, że są nieprzezroczyste, w przeciwieństwie do żółtej gąbki SpongeBoba. Na szczęście naukowcy pracują nad tym, aby postać była bardziej dokładna. Ale zanim będziemy mogli w pełni docenić prawdziwą gąbkę, zbadajmy niektóre z jej cech. Te cechy możesz sprawdzić kolorując SpongeBoba. U nas znajdziesz kolorowanki Spongebob do druku!

Stephen Hillenburg, artysta i pedagog biologii morskiej, pierwotnie wymyślił postać SpongeBoba podczas nauczania w Kalifornii. Podczas gdy narysował pierwszą postać, odmówił, aby pozwolić jej stać się dorosłym. Hillenburg był zdeterminowany, aby stworzyć serię kreskówek o nadmiernie optymistycznej gąbce. Podczas gdy postać Hillenburga przypomina te z Pee-wee Herman i Laurel i Hardy, wyobraził sobie swoją postać jako „squeaky clean” i świetny piosenkarz.

Ma zły nawyk

„SpongeBob’s Bad Habit” to czternasty odcinek sezonu dwunastego i segment z odcinków „SpongeBob in RandomLand”. W tym odcinku SpongeBob uczy się być bardziej odważnym i dzielnym, poprzez konfrontację ze swoimi irracjonalnymi lękami. Konkretnie, zaczyna bać się klaunów i ciemności. W rezultacie, on scuttles przez losowej ziemi, crash-crashing do budynków, a nawet uderza ludzi z jego łodzi.

Pomimo korzyści z hipnoterapii, zły nawyk SpongeBob obgryzania paznokci nadal go nęka, a ten odcinek jest jednym z najbardziej popularnych. Przez całe odcinki, SpongeBob jest postrzegany gryząc swoje paznokcie, aby poradzić sobie z niepokojem i stresem. Ponadto, obgryzanie paznokci jest automatyczne i może być mechanizmem radzenia sobie dla niektórych ludzi.

Innym złym nawykiem SpongeBob jest rowu pracy w środku jego zmiany. Wynika to z jego niezdrowej obsesji na punkcie ogórka, która spowodowała, że został ranny w „I’m Your Biggest Fanatic”. Często też mści się na Patricku w „Bummer Vacation”, a także rogami wbija go w skałę. Nic dziwnego, że szef SpongeBoba nieustannie potyka się o swój kosz na śmieci.

Najbardziej jaskrawym złym nawykiem SpongeBoba jest jego próba ucieczki od obecnego życia. Choć stara się dostać lepszą pracę, nie zdaje sobie sprawy, że najlepiej nadaje się do roli kucharza frytkowego w Krusty Krab. Próbuje znaleźć „idealny dzień”, ale zawsze kończy z bałaganem. Ale to nie znaczy, że nie stara się robić tego, co należy.

Ma dobre serce

Wiele osób uważa, że SpongeBob jest życzliwy i opiekuńczy, ale nie zawsze tak jest. Ma historię przestępstw, zarówno celowych, jak i niezamierzonych. Ta lista nie jest kompletna. Jednak oferuje wgląd w charakter postaci. Czytaj dalej, aby odkryć niektóre fakty dotyczące charakteru SpongeBoba. W tym artykule omówimy jego cechy, a także to, co czyni go tak wspaniałym!

Jednym z najbardziej ujmujących aspektów SpongeBob jest jego autentyczność. On jest miły dla ludzi wszystkich ras, a on stara się inspirować innych z jego dobroci. Jednak są chwile, kiedy brakuje mu współczucia dla innych, takich jak wtedy, gdy porywa Bikini Bottomites z bąbelkami. On również ma tendencję do bycia szarpnięciem i wykorzystać swoją dobroć, aby przekonać Bikini Bottomites pomóc mu uratować Sandy z rodeo. Niemniej jednak, SpongeBob jest wielki promień pozytywności i świetny przykład osoby o dobrym sercu.