Strona główna » Blog » Jesienne gry dla dzieci

Jesienne gry dla dzieci

jesień

Jesień to idealny czas na wiele różnych gier. Niezależnie od tego, czy chcesz zagrać w przyjazną grę w cornhole, czy w porywającą grę w Capture the Flag, istnieje wiele różnych pomysłów na zapewnienie dzieciom rozrywki. Niektóre z najpopularniejszych gier w tym sezonie to Wyścig, aby dynia przekroczyła linię mety i Przechwycenie flagi z arbuzami. Niezależnie od tego, jaką grę wybierzesz, na pewno znajdziesz taką, która będzie hitem.

Cornhole

Ta gra jest łatwa do nauczenia się i będzie świetną zabawą dla Twoich dzieci. Wytnij dziury w kartonie i umieść w nich worki z fasolą. Możesz kupić tkaninę lub suszoną kukurydzę, aby użyć jej jako worków. Te gry są zabawne zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Spróbuj zagrać w cornhole podczas jesieni! Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci wygrać grę! Upewnij się, że masz cały niezbędny sprzęt do gry w cornhole!

Zasady gry są bardzo proste: plansza musi być umieszczona na podłodze, a każdy z graczy na zmianę wrzuca worek do dziury. Aby rzucić woreczek, należy rzucić go na tyle wysoko, aby trafił w otwór. Woreczek, który po inningu pozostaje na planszy, nazywany jest woody. Pierwszy gracz, który osiągnie worek woody, wygrywa rundę. Dobry miotacz wrzuci piłkę do dziury jako pierwszy, a dobry uderzacz wykona świetny rzut.

Aby ułatwić grę, można pobrać drukowalne zasady cornhole. Możesz również pobrać zasady gry online. Korzystanie z zasad cornhole do druku zapewni Twoim dzieciom dobrą zabawę w tę jesienną grę. Zasady gry w cornhole są proste i przyjemne dla każdego! Zdobądź zestaw dzisiaj i ciesz się grą! To świetny sposób, aby wyciągnąć swoje dzieci z domu i na łono natury.

Wyścig, aby Twoja dynia przekroczyła linię mety

Jesień to świetny czas na grę w toczenie dyni. Ta zabawna gra może być rozgrywana jeden na jednego lub jako sztafeta. Celem jest doprowadzenie swojej dyni przez linię mety bez upuszczenia jej. W tej grze każdy członek zespołu ma liść, który musi zostać nadepnięty. Pierwsza drużyna, która skończy, musi być pierwszą, która przekaże liść następnemu graczowi w kolejce.

Dla tej jesiennej gry możesz podzielić dzieci na drużyny i ustawić tor przeszkód. Dynie muszą być wystarczająco małe, aby zsunąć się ze zbocza, więc upewnij się, że dzieci są wszystkie dopasowane. Możesz również zagrać w tę grę jako sztafetę i kazać każdej drużynie rywalizować ze sobą. Dla młodszych graczy, użyj ich rąk zamiast patyków. Dynie mogą być ozdobione klejem iskrzącym lub innymi dekoracjami.

Można też zagrać w tę grę na polu. Potrzebne są tylko średniej wielkości dynie i patyki. Ustawcie się za linią startu, a następnie każda osoba toczy swoją dynię po ziemi. Gdy dotrą do mety, zostają ogłoszeni zwycięzcami. Ta gra jest zabawna zarówno dla młodych, jak i starszych! A co najlepsze? Można w nią grać nawet na zewnątrz, jesienią!

Przechwytywanie flagi z dyniami

Jeśli chcesz przyjemnej gry, która jest zarówno zabawna, jak i łatwa do grania z dziećmi, rozważ klasyczną grę Capture the Flag. Z dyniami jako flagami, gra może być rozgrywana zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Gracze tworzą dwie linie i przekazują sobie dynię z jednej do drugiej. Gracze muszą następnie przenieść dynię do innej linii i spróbować ją złapać, zanim zrobi to drużyna przeciwna. Ta gra zapewni dzieciom rozrywkę na wiele godzin!

Aby zagrać, potrzebujesz tylko kilku dyń, plastikowej słomki do picia i zespołu ludzi. Daj każdemu członkowi zespołu dynię i liść i każ im ustawić się w szeregu. Jeden dodatkowy liść jest umieszczony przed pierwszą osobą w kolejce. Celem jest dotarcie do mety, stąpając tylko po liściach. Jeśli ktoś upuści dynię, następna osoba w kolejce nadepnie na upuszczony przez nią liść, a następnie kolejny gracz przekaże mu go.

Przed grą przygotuj dynie. Podziel je na równe porcje dla każdej drużyny. Pomaluj dolne trzy lub pięć centymetrów każdej dyni na kolor drużyny, a resztę na kolor innej drużyny. W ten sposób kolorowe dynie nie będą widoczne dla drugiej drużyny. Dla młodszych dzieci bardziej odpowiednie jest podwórko niż pole. W przypadku starszych dzieci rozważcie rozegranie gry w domu.

Wyścig po arbuza

Wyścig, aby uzyskać arbuza przez linię mety, to zabawna gra jesienna. Tocz arbuza wokół stożka i staraj się wrócić na linię mety. Nie możesz używać rąk ani stóp do toczenia arbuza; zamiast tego możesz użyć rąk, ramion, a nawet głowy. Kiedy grasz, trzymaj stoper uruchomiony, abyś mógł zmierzyć najszybszy czas. Jeśli chcesz trochę więcej wyzwania, możesz zmniejszyć arbuza i użyć rąk i stóp.

Aby zagrać w tę jesienną grę, zaznacz linie startu i mety. Umieść arbuza na każdej linii startowej. Umieść pomarańczowy stożek w odległości około 25 metrów od linii mety, aby oznaczyć miejsce, w którym arbuz musi się przewrócić, aby dotrzeć do linii mety. Upewnij się, że każdy uczestnik ma stoper, długopis i papier, aby zapisać czas, w którym skończył toczyć swojego arbuza.

Tworzenie szałasu

Oprócz budowania jamy, dzieci mogą również robić kolaże z liści, patyków i innych przedmiotów. W ten sposób będą się uczyć umiejętności motorycznych, a jednocześnie będą miały dobry trening sercowo-naczyniowy. Mogą rywalizować o to, kto zbierze najwięcej żołędzi, albo stworzyć ptasie gniazdo lub norę jeża. Upewnij się, że wybrałeś bezpieczny teren do zabawy z dziećmi, aby nie zrobiły sobie krzywdy.

Na jamę potrzebujesz kawałka drewna o wysokości około półtora metra, który będzie dotykał drzewa. Kiedy drzewo już upadnie, będziesz potrzebował miejsca, w którym dzieci będą mogły wejść i wyjść z jamy. Możesz również użyć namiotu, aby utrzymać ciepło. Jeśli budujesz jamę na zewnątrz, upewnij się, że wyczyściłeś płaski obszar na swoim podwórku i masz dla niej miejsce.

Aby uzyskać jeszcze lepsze wrażenia sensoryczne, zrób jamę na zewnątrz. To doskonałe zajęcie także dla maluchów, a jesień to idealna pora na zabawę na świeżym powietrzu. Wykorzystanie skarbów natury, takich jak opadłe liście i tufy sprawi, że będzie to zabawa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych! Będą miały wiele radości z odkrywania swoich zmysłów i uczenia się po drodze. Dostaną również mnóstwo ćwiczeń fizycznych!

Jesienne rękodzieła

Jesienne rękodzieła dla dzieci mogą być wszystkim, od papierowych talerzyków ozdobionych bibułą po dynie wypchane ziarnem dla ptaków. Z pomocą pistoletu do kleju i sztucznych liści, dzieci mogą przekształcić swoje ulubione pomysły twórcze w jesienne kreacje. I oczywiście, żadne jesienne rzemiosło nie byłoby kompletne bez odrobiny gourds. Dzieci z pewnością chętnie udekorują je drobnymi listkami lub nawet pomalują na żywy, jesienny odcień.

Kolejnym rzemiosłem, które jest na tyle łatwe, że nawet małe ręce mogą je wykonać, jest malowanie pestek dyni. Dzieci mogą nawet dodać oczy googly i uśmiech do swoich kreacji. Innym prostym rzemiosłem jest robienie duchów lub pająków z pomarańczowej bibuły i malowanie ich różnymi kolorami. Dynie nie są jedynymi zabawnymi rzemiosłami na jesień, a dynie są wspaniałymi ozdobami każdego stołu. Możesz również użyć pomarańczowej bibuły do zrobienia świec w słoiku. Możesz też spróbować nasze kolorowanki jesienne.

Innym jesiennym rzemiosłem, które może być zabawne dla dzieci, jest jeż z liści. Ta czynność zamienia kolorowankę w wyjątkowe rękodzieło. Dzieci mogą to zrobić w domu podczas cichego czasu. Do wykonania tego projektu potrzebne będą jesienne liście, szyszki, kawałki filcu, oczy googli i marker. Kiedy liście wyschną, dzieci mogą przykleić naturalne obiekty do tła.

Kosze sensoryczne

Jednym z najlepszych sposobów na dodanie sezonowego akcentu do domu jest zrobienie własnego kosza sensorycznego. Możesz wykorzystać wszystko, co znajduje się w domu, np. niegotowany makaron, pompony, ryż, miarki lub wodę. Następnie dodaj wypełniacze, takie jak szyszki, sztuczne liście lub małe dynie. Dzieci pokochają odkrywanie różnych faktur i dźwięków, jakie wydają te przedmioty. Możesz nawet nadać im zapach za pomocą olejków eterycznych!

Możesz również stworzyć kosze sensoryczne oparte na Halloween. Kolory tej pory roku to pomarańczowy, brązowy, czarny i żółty. Jeśli nie masz żadnego z tych przedmiotów, możesz stworzyć własne, używając kolorowego ryżu, czarnej fasoli i płatków owsianych o zapachu dyni. Możesz również dodać cynamon i inne jesienne przyprawy, aby je doprawić. Możesz też stworzyć pojemnik sensoryczny przypominający chmurę, używając siedmiu filiżanek mąki, jednej filiżanki oleju roślinnego i kilku kropli przyprawy do szarlotki.

Jesień to idealny czas na odkrywanie przyrody z dziećmi. Te zajęcia sensoryczne są idealne dla przedszkolaków i uczniów. Można je zorganizować w domu lub w szkole. Niektóre są lepsze do zabawy na świeżym powietrzu, ale nie trzeba przesadzać z bałaganem. Kosze sensoryczne na jesienne gry dla dzieci to świetny sposób na włączenie zabawnych i edukacyjnych zajęć do codziennej rutyny. Nie musisz nawet wychodzić z domu!