Strona główna » Blog » Jake i piraci z Nibylandii – co trzeba wiedzieć?

Jake i piraci z Nibylandii – co trzeba wiedzieć?

Najnowsza adaptacja gry wideo klasycznej opowieści dla dzieci to Jake i Piraci z Nibylandii. Ta interaktywna przygoda została wydana na urządzenia z systemem iOS w lipcu 2012 roku, a wersje na Androida zostały wydane następnego dnia. Możesz dowiedzieć się więcej o fabule i aktorach głosowych w tym artykule. Jest kilka rzeczy, które musisz wiedzieć, aby uzyskać jak najwięcej z gry. Oto kilka istotnych szczegółów, o których warto pamiętać.

Postacie

Jedną z najbardziej powtarzających się postaci w serii jest Jake, który jest liderem Piratów z Nibylandii i głównym rywalem kapitana Haka. Jego catchphrase to „Yo ho, let’s go!”. Nosi czerwoną bandanę w sekwencji otwierającej, a także brązowe buty z dużą literą J. Nosi również białe koszule i niebieskie dżinsy, choć później nosi czarne spodnie.

Seria koncentruje się na ośmioletnim chłopcu o imieniu „Jake”, który prowadzi Never Land Pirates. Jake jest uzbrojony w drewniany miecz wykonany z Forever Tree, który Peter Pan dał mu. Jako główny rywal Kapitana Haka, Jake walczy Kapitan Hak i jego załoga, aby zapisać Never Land. Sharky i Bones są muzykami piratów.

Podczas czwartego sezonu, gra o nazwie „Jake i Piraci z Nibylandii” została wydana. W grze występuje Jake i piraci z Nibylandii w interaktywnej przygodzie. Fani mogą wybrać, który z pięciu piratów najbardziej im się podoba. Jeśli jesteś dzieckiem i chcesz zagrać w grę, Jake może poprowadzić cię przez przygodę. Odkryjesz skarby Nibylandii i znajdziesz idealną piracką grę, w którą będziesz mógł zagrać. Polecamy wydrukować darmowe kolorowanki z bajki Jake i Piraci z Nibylandii.

Inne popularne postacie z serii to Kapitan Hak i niesławny Pan Smee. Smee jest pierwszym współpracownikiem kapitana Haka. On jest piratem z najbardziej rozumu, i dostarcza większość komedii w serii. Inne godne uwagi postacie to Bones i Sharky, które są głosem Jeff Bennett i Loren Hoskins. Wersja live-action serialu włączyła te postacie do historii.

Niektóre z innych pamiętnych postaci filmu obejmują Wendy Darling, głosem Maia Mitchell. Jest przyjacielem Petera i chce zamienić Księżniczkę Piratów w złoto, ale przeszkadza jej Izzy. Ważny jest również Dzwoneczek i inni piraci. W księżniczkę piratów Wendy wcieliła się Maia Mitchell. Wykonuje ona nową oryginalną piosenkę „Once Upon a Time”.

Fabuła

Serial stał się popularny w ostatnich latach, a fani zareagowali na nowy film animowany, domagając się sequela. Historia śledzi wyczyny Jake’a i Piratów z Nibylandii, bohaterów kreskówek dla dzieci ze studia animacji Disneya. W filmie występuje Mark Hamill jako syrena ShiverJack, która chce zamienić Nibylandię w zamarzniętą domenę. W filmie występuje również Tony Hale jako czarny charakter piracki wynalazca Dr Undergear. Inne głosy w filmie to Dee Bradley Baker jako Małpa, Sharon Osbourne jako wiedźma morska i Kevin Kline jako głos Kapitana Haka.

Po zakończeniu trzeciego sezonu, kierownictwo Disneya ogłosiło, że program nie zostanie odnowiony. Ten nowy show zostałby zastąpiony przez Mickey and the Roadster Racers. Ten serial animowany rozgrywa się w fikcyjnej Nibylandii, gdzie piraci rywalizują o skarb. Często towarzyszy im ich syreni przyjaciel Marina. Fabuła serialu śledzi przygody Jake’a i Piratów przez zaczarowany świat i morza.

W drugim filmie Jake i Piraci z Nibylandii rywalizują o odzyskanie skarbu kapitana Haka. Obie drużyny walczą ze sobą i wygrywają. Ostatecznie Jake i Piraci z Nibylandii kończą się wrzuceniem Kapitana Haka i jego załogi do morza. Ale tym razem, oni wygrywają. Tym razem dostają swój skarb z powrotem od Kapitana Haka, który używa każdej sztuczki w książce, aby zapaść skarb. Jednak Jake i jego załoga raczej nie dadzą się pokonać, a ich dążenie do powrotu Bucky’ego doprowadzi ich do kolejnej przygody.

Ta historia to klasyczna opowieść o przygodzie. Dzieci nie mogą się doczekać, aby zobaczyć swoich ulubionych piratów, a postacie, które napotkają podczas swoich przygód, zapewnią im rozrywkę. Dziecięcy bohaterowie, w tym Kapitan Hak, będą zachwyceni emocjami związanymi z nową historią. Chociaż wszystkie postacie są fikcyjne, nigdy nie zapomną swojego ukochanego filmu Disneya. Jeśli widziałeś go wcześniej, przekonasz się, że film jest jednym z najlepszych animowanych funkcji, jakie kiedykolwiek powstały.

Lokacje

Seria filmów animowanych i programów telewizyjnych o piratach, znana jako Jake i Piraci z Nibylandii, stała się niezwykle popularna wśród dzieci. Historia obraca się wokół Jake’a i jego załogi, która obejmuje gadającą papugę Skully i czujący statek Bucky. Akcja serialu rozgrywa się na Morzu Nibylandii, a bohaterowie mieszkają na wyspie Piratów w Nibylandii. Wiele filmów i programów telewizyjnych zawiera powracające postacie, takie jak kapitan Hook, pan Smee i Bucky, wraz z ich syrenią przyjaciółką Mariną.

Historia podąża za grupą młodych dzieci po śmierci Piotrusia Pana. Jake jest najmłodszy, w wieku osiem lub dziewięć lat, i jest liderem grupy. Pozostałe dzieci są młodsze, około pięciu lub sześciu lat, i ogłosił się piratów. Co ciekawe, dzieci w serialu nie są jeszcze całkiem dorosłe, bo James Barrie napisał książki dla małych dzieci. Wyrastają jednak na wielkich piratów i mogą przeżywać przygody, które wpłyną na ich życie na długie lata.

Fabuła serialu oparta jest na franczyzie Piotrusia Pana. Czwarty sezon serialu nosił tytuł Captain Jake and the Pirates of Neverland, a kreskówki emitowane były na antenie Disney Junior od 2011 do 2016 roku. Wśród bohaterów serialu są Sean Ryan Fox, Megan Richie, Kirsten Newlands i Jeff Bennett. W filmie Jake i Piraci z Nibylandii występują również David Arquette i Dee Bradley Baker.

Film został nakręcony w Ottawie w Kanadzie, przy użyciu oprogramowania Maya i Harmony do tworzenia animacji. Wiele animacji do filmu „Jake i piraci z Nibylandii” powstało jednak za granicą, a ich źródłem były firmy Toon City i Bardel Entertainment. Film został również wyprodukowany przez wielu kluczowych kreatywnych specjalistów z serii Mickey Mouse Clubhouse, w tym Marka Seidenberga i Kelly Ward.

Aktorzy głosowi

Jeśli kiedykolwiek oglądałeś odcinek Jake’a i Piratów z Nibylandii w telewizji, prawdopodobnie zastanawiałeś się, kim byli aktorzy głosowi. W serialu występuje Josh Duhamel jako młody przywódca piratów, Jake. Hasło Jake’a to „Yo ho, let’s go!” i jest on zwykle ubrany w czerwoną bandanę. Nosi również brązowe buty z dużą literą J, białą koszulę i niebieskie dżinsy, chociaż później w serii zmienia się na czarne spodnie.

Postacie w serialu są głosowane przez znanych talentów Disneya. W pierwszym sezonie pojawili się Zagubieni Chłopcy, w tym Kapitan Hak, czarny charakter, i przerażająca Dzwoneczek. Pierwszy sezon skupia się na bardziej „zabawnych” konfliktach, ale drugi i trzeci sezon wprowadzają większe przygody, takie jak Zaginione Miasto Złota i starożytna piramida piratów. Wraz z postępem serii, wprowadza również kilka nowych postaci, w tym Darlingów z pierwszego i drugiego filmu. Czwarty sezon wprowadza dzieci, ale tylko raz każdy odcinek zawiera je.

Talent głosowy dla postaci w Jake i Piraci z Nibylandii rozszerzył się o zarówno żeńskie, jak i męskie postacie. W serii pojawiły się nawet głosy ikonicznych postaci Disneya. Leigh-Allyn Baker sportretowała królową Coralie, władczynię Neptune City. Tiffani Thiessen zagrała piratkę Red Jessicę. Josh Duhamel wcielił się w Kapitana Flynna, kapitana statku, który utknął w Nibylandii i został uratowany przez Jake’a i Piratów.

W filmie pojawiają się głosy niektórych klasycznych postaci z serii. Niektóre z nich są rozpoznawalne z innych serii animowanych Disneya, takich jak Toy Story, czy Piotruś Pan. Jednak w filmie wszystkie są grane przez różnych aktorów. Niektórzy aktorzy grają wiele ról w jednym odcinku, w tym Jake. Głos złoczyńcy jest zwykle dostarczany przez innego aktora. Ponadto, niektóre z postaci drugoplanowych są grane przez tego samego aktora głosowego.

Główny czarny charakter serialu animowanego, Kapitan Hak, jest głosowany przez Kevina Hendricksona. Pojawiły się w nim również głosy pana Smee, pierwszego kolegi kapitana Haka. Pan Smee jest znany z dostarczania humoru w serialu i jest jednym z najmądrzejszych piratów w całej serii. Oprócz Jake’a i piratów, inne ważne postacie w serialu to Sharky, Bones i grecki chór.