Strona główna » Blog » Jak zostać sportowcem? Poradnik dla dzieci

Jak zostać sportowcem? Poradnik dla dzieci

sportowcy jak zostać

Istnieją trzy rodzaje sportowców: Amatorzy, Profesjonaliści i Ćwiczący. Sportowcy to ci, którzy uprawiają lub uprawiają sporty, które wymagają siły fizycznej, szybkości i wytrzymałości. Dlatego właśnie muszą ćwiczyć. A jeśli chcesz wiedzieć, jak zostać sportowcem, to czytaj dalej. Będziesz zadowolony, że to zrobiłeś. Sportowcy są również nazywani Sportowcami. Ale co dokładnie robi sportowiec? Przyjrzyjmy się po kolei każdemu rodzajowi sportowca.

Ćwiczący

Terminy „ćwiczący” i „sportowcy” są często używane zamiennie, ale istnieje między nimi kilka istotnych różnic. Podczas gdy obie grupy robią wiele tych samych rzeczy, ćwiczący częściej zajmują się zdrowiem i celami związanymi z wydajnością, podczas gdy sportowcy są zainteresowani przede wszystkim wyglądem lub kondycją. Ponadto, mentalność sportowców znacznie różni się od mentalności ćwiczących, którzy muszą brać pod uwagę zarządzanie urazami, aby uniknąć lub zmniejszyć ból.

Jeśli chodzi o trening, sportowcy i osoby ćwiczące budują swoje życie wokół treningu i zawodów. Na przykład, osoby podnoszące ciężary pracują poza swoją dyscypliną, a sportowcy mają kariery. Jednak praca jest często drugorzędna w stosunku do treningu i zawodów. Trening i rywalizacja muszą mieć pierwszeństwo przed innymi aspektami życia, jeśli chcesz rywalizować jako sportowiec. Jednak osoby ćwiczące mogą mieć większy potencjał niż sportowcy. Stąd też ćwiczenie powinno być Twoim priorytetem.

Głównym problemem zdrowotnym związanym z ćwiczeniami nie jest to, czy ćwiczący jest sportowcem czy nie. To intensywność, objętość i rodzaj ćwiczeń decydują o adaptacjach morfologicznych i fizjologicznych. Te elementy mogą mieć istotne implikacje dla zdrowia i medycyny. Jednak te trzy kwestie powinny być zrozumiane najpierw, przed zdefiniowaniem terminu „ćwiczący”.

Chociaż ćwiczący niekoniecznie są sportowcami, obecna definicja sportowca może prowadzić do nieporozumień przy ich porównywaniu. Ponadto obecne systemy klasyfikacji nie uwzględniają składu ciała osób ćwiczących i sportowców. Pracownicy fizyczni również mogą mieć podobną budowę ciała do sportowców. Dlatego prawidłowe zdefiniowanie ćwiczących i sportowców ma kluczowe znaczenie dla zapobiegania błędnej klasyfikacji. Jednak te dwa terminy mogą być również używane zamiennie, co prowadzi do zamieszania.

Ross Tucker sugeruje, że powszechna definicja sportowca nie uwzględnia istnienia aspiracji wyczynowych. Definicja ta nie uwzględnia również faktu, że niektóre sportowe wyczyny mogą odbywać się bez tablic wyników i zegarów. Na przykład, ćwiczący może być osobą, która wykonuje rutynowe czynności związane z podnoszeniem ciężarów lub która dąży do określonego poziomu kondycji. Chociaż jest to kontrowersyjna koncepcja, wciąż ma sens.

Zawodowi sportowcy

Podczas gdy niewielu ludzi kiedykolwiek zostaje zawodowymi sportowcami, ci nieliczni, którzy to robią, zazwyczaj zarabiają dużo pieniędzy. Kariera profesjonalnego sportowca jest notorycznie wymagająca, wymaga od zawodników trenowania przez wiele godzin dziennie i zaangażowania w nieregularne harmonogramy przez miesiące na raz. Sportowcy zazwyczaj zarabiają więcej niż 200 000 dolarów rocznie, chociaż tylko dziesięć procent tych sportowców są wypłacane więcej niż 250 000 dolarów rocznie. Wielu z nich zarabia poprzez endorsements, ale większość z nich awansować poprzez ich najwyższej wydajności i uznania.

Sportowcy mają niewiele dni wolnych, a ich bezpieczeństwo zatrudnienia jest zawsze wątpliwe. Oprócz treningów, aby pozostać w szczytowej formie fizycznej, muszą również spełniać inne zobowiązania, które muszą być spełnione, aby kontynuować karierę. Na przykład, muszą utrzymać intensywny reżim treningowy przez cały rok i współpracować z trenerami i trenerami pozycji, aby zapewnić, że pozostają w najlepszej kondycji. Muszą również przeglądać filmy i raporty skautów, aby upewnić się, że ich umiejętności pozostają w szczytowej formie.

Wielu sportowców nie przestrzega prawa. Przed pojawieniem się mediów społecznościowych i Internetu, zawodowi sportowcy byli aktywistami społecznymi. Ich celebra pozwalała im przemawiać do większej publiczności niż przeciętny człowiek. Tommie Smith i John Carlos, obaj byli mistrzami olimpijskimi, wykorzystali swój status celebryty do walki o równość rasową. Warto zauważyć, że ci sportowcy nie byli jedynymi, którzy stanęli w obliczu prawa, ale z pewnością nie byli jedynymi.

Aby odnieść sukces jako zawodowy sportowiec, ważne jest, aby zrobić karierę. Pensja profesjonalnego sportowca jest określona przez umowę pomiędzy nim a jego pracodawcą. Umowy te są często negocjowane przez związek sportowców. Związek ten współpracuje z profesjonalnymi organizacjami sportowymi w celu ustalenia standardowych umów dla graczy, które chronią podstawowe prawa sportowców. Profesjonalny sportowiec zazwyczaj korzysta z usług agenta, aby pomóc im zarobić jak najwięcej pieniędzy. Ważne jest, aby zrozumieć naturę kontraktów sportowych przed podpisaniem jednego. Dzieci mogą zobaczyć kolorowanki sportowcy, by móc wyobrazić sobie w tej ważnej roli.

Sportowcy muszą posiadać ponadprzeciętny talent sportowy i głęboką wiedzę na temat ich wybranego sportu, aby być opłacane za ich usługi. W rezultacie, są one często przedstawiane w wiadomościach i mediach społecznościowych. Ta ekspozycja pomogła sportowcom dotrzeć do szerszej publiczności. Sportowcy stali się również ważnymi influencerami w kwestiach społecznych i kulturowych. Ich osiągnięcia mogą wpływać na cały świat. Ale ci sportowcy muszą znaleźć sposób, aby przejść do następnej fazy swojego życia.

Podczas gdy wielu młodych ludzi chce zostać profesjonalnymi sportowcami, rzeczywistość jest o wiele trudniejsza. Godziny pracy są niezrównoważone. Zawodowi sportowcy spędzają wiele godzin na treningach, podróżach i grach. Ich kariery trwają zazwyczaj siedem lat, podczas gdy kadra kierownicza zazwyczaj bierze od trzech do czterech tygodni wolnego każdego roku. Profesjonalny sportowiec musi znaleźć alternatywną karierę podczas offseason, aby uzupełnić swoje dochody. Offseason jest często wypełniony innymi pracami. Poza umiejętnościami sportowymi, ważne jest, aby zapewnić sobie inne źródła dochodu, aby móc przejść na emeryturę w stosunkowo młodym wieku.

Sportowcy amatorzy

Pomimo swoich umiejętności, wielu utalentowanych sportowców nie realizuje swojego potencjału z powodu braku finansów. Ponieważ słowo „amator” oznacza „nieopłacany”, w niniejszym artykule omówiono kwestię rekompensaty dla sportowców amatorów. Ustawa o sportach amatorskich z 1978 roku ustanowiła fundusz powierniczy dla sportowców amatorów, umożliwiając im otrzymywanie funduszy i płatności sponsorskich. Jednak wielu sportowców amatorów nadal nie ma dostępu do niezbędnego sprzętu i są zmuszeni do gry bez odpowiedniego sprzętu.

Sportowcy amatorzy zazwyczaj nie otrzymują wynagrodzenia za swoje występy sportowe, ale niektóre dyscypliny mają sponsorów i pozwalają sportowcom promować produkty komercyjne. Sportowcy ci jednak nie otrzymują płatnych nagród za swoje wysiłki. Z drugiej strony, sportowcy zawodowi otrzymują wynagrodzenie i zachęty związane z ich występami. Sportowcy amatorzy są często bardziej utalentowani niż sportowcy zawodowi i mogą nawet zarabiać na życie, startując w zawodach amatorskich. Poniżej wymieniono kilka przykładów sponsoringu, które są powszechne dla sportowców amatorów.

Odpowiedź leży w naukowym podejściu do treningu. Zawodnicy są świadomi znaczenia ciężkiego treningu i czasu regeneracji, ale amatorzy nie zawsze rozumieją pojęcie przetrenowania. Często myślą, że zmęczenie jest naturalną częścią procesu treningowego i zakopują się w miesiącach intensywnego treningu. Następnie, na miesiąc przed wielkim wydarzeniem, zmniejszają tempo. Przetrenowanie może prowadzić do utraty adaptacji metabolicznych, co może mieć wpływ na wydajność w dłuższej perspektywie