Strona główna » Blog » Idealne prezenty dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym

Idealne prezenty dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym

Idealne prezenty dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym

Kupienie odpowiedniego prezentu bywa nie lada wyzwaniem. Na szczęście nawet dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym istnieją upominki na tyle uniwersalne, że powinny trafić w niemalże każde gusta. Przyjrzyjmy się więc zabawkom, które mogą trafić pod choinkę.

Play-doh

Zacznijmy od ciastoliny, która jest idealnym prezentem dla kreatywnych dzieci. Możemy zdecydować się na zestaw, który po prostu będzie zawierać różne kolory do użycia. Innym wyborem będzie kupno wersji, do której dołączone są jeszcze inne zabawki. Przykładowo maluchy uwielbiają bawić się w dentystę. W jednym z zestawów otrzymują pacjenta, któremu… muszą uzupełnić ubytki w zębach, właśnie za pomocą ciastoliny. Dziewczynki uwielbiają bawić się w fryzjera. Również i taki zestaw znajdziemy w ofercie Play-doh. Być może to właśnie byłby idealny prezent dla 7-latki?

Gry zręcznościowe dla kilku osób

Warto również zastanowić się nad upominkiem, z którego mogłoby skorzystać więcej osób. Na przykład gry planszowe czy zręcznościowe znakomicie sprawdzają się, gdy nasze dziecko odwiedzą znajomi lub do wspólnej zabawy rodzeństwa. Spośród takich gier Twister jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych. Nie ma się czemu dziwić, wspólne wygibasy na macie są źródłem licznych wybuchów śmiechu. Jest to również spore do popisu, szczególnie jeśli jesteśmy dobrze porozciągani. Zdecydowanie warto mieć tego typu gry w zanadrzu, ponieważ potrafią one rozkręcić wiele dziecięcych przyjęć. Idealnie sprawdzą się podczas urodzin czy też rodzinnych zjazdów.

Puzzle

Znacznie spokojniejszą rozrywkę zapewniają puzzle. Nie ma jednak powodów, aby je bagatelizować. Ważne jest natomiast to, aby dobrać je odpowiednio do wieku i zainteresowań dziecka. Jest to także idealny sposób na rodzinne spędzenie wieczoru. Wspólne poszukiwanie brakujących elementów bywa mocno angażujące, a do tego w trakcie układania można uciąć sobie miłą pogawędkę.

Jeśli szukamy nieco niestandardowych puzzli, to możemy zastanowić się nad ich wersją 3D. Układanie wieży Eiffla czy Koloseum sprawia sporo radości, tym bardziej, że później możemy taki model postawić z dumą na półce. Miłośnikom sportu możemy kupić puzzle, które po ułożeniu będą prezentować stadion piłkarski którejś z najbardziej popularnych drużyn na świecie. Nowością są również puzzle drewniane, które także można postawić w widocznym miejscu. Przeważnie mają one niebanalne kształty, rzadko które tworzą prostokątny obraz.

Maskotki interaktywne

Młodsze dzieci z pewnością ucieszą się z zabawek, które zapewnią im kreatywną zabawę. Aktualnie w sklepach sporą popularnością cieszą się zestawy od firmy Epee. Oferuje ona między innymi pluszowego jednorożca, którego dziecko może samodzielnie ozdobić. W pudełku znajduje się specjalne narzędzie do malowania, dzięki któremu maluch może stworzyć swojego unikalnego pluszaka. Co ciekawe, można go w razie czego wyprać, aby cały proces dało się powtórzyć.

Jak widać pomysłów na prezenty jest całkiem sporo, dlatego też wierzymy, że każdemu uda się wybrać coś odpowiedniego!