Strona główna » Blog » Hot Wheels stały się kolekcjonerskim amerykańskim klasykiem

Hot Wheels stały się kolekcjonerskim amerykańskim klasykiem

hot wheels

Linia modeli samochodów Hot Wheels firmy Mattel stała się amerykańskim klasykiem. Linia została wprowadzona po raz pierwszy w 1968 roku i była głównym konkurentem Matchbox, dopóki Mattel nie przejął Tyco Toys w 1997 roku. Dzisiejsza linia zabawek Hot Wheels obejmuje pojazdy, które są zarówno realistyczne, jak i zabawne. Marka znana jest z różnorodnych pojazdów, w tym legendarnego T-Hunt.

Mattel

Klasyczne zabawki Mattel, samochody Hot Wheels stały się przez lata bardzo kolekcjonerskie. Zarówno dzieci, jak i dorośli uwielbiają ścigać się i kolekcjonować samochody Hot Wheels. Istnieje ponad 800 różnych modeli, każdy z nich ma swój unikalny styl i schemat kolorów. Mattel ma dedykowaną stronę internetową dla kolekcjonerów, gdzie można obejrzeć i kupić rzadkie i unikalne przedmioty. Oto tylko kilka z wielu dostępnych dziś odmian. Mamy nadzieję, że znajdziesz taką, którą pokochasz! Dodatkowo, zachęcamy by sprawdzić kolorowanki Hot Wheels.

Wraz z upływem czasu, linia Hot Wheels uległa zmianie. Nowa linia zawiera 100 różnych samochodów w kreskówkowych kolorach. Wczesne samochody mają powiększone przednie i tylne opony. Inne nowe modele obejmują farby Spectraflame, które pokazują błyszczący metal pod kolorowym wykończeniem. Dla tych, którzy chcą kupić bardziej przystępną opcję, Mattel stworzył elastyczne plastikowe tory. Mattel Hot Wheels stały się symbolem dla kilku pokoleń dzieci.

NFT są kolejnym doskonałym przykładem. Ta cyfrowa moneta zaoferuje kolekcjonerom szansę na zdobycie NFT poprzez grę. Nowe monety będą dostępne na blockchainie WAX. Gdy kolekcjoner zbierze wystarczająco dużo NFT, może je wymienić na fizyczne Hot Wheels. Każdy NFT ma 5% szansy na wylądowanie na specjalnym tokenie vIRL. Ta nowa oferta prawdopodobnie spodoba się fanom zarówno fizycznych, jak i cyfrowych kolekcji.

El Camino

Pierwsza generacja El Camino została wprowadzona w 1967 roku i była znana jako „Cameo Carrier. Pojazd ten dzielił wiele cech z samochodem, w tym jego dwutonowy lakier, tylne błotniki z włókna szklanego i automatyczną skrzynię biegów. El Caminos były również dostępne jako GMC, ale były badge engineered, aby różnić się od Chevroleta. Choć bazował na tej samej platformie co Cameo, wersja GMC miała bardziej zaawansowane technologie.

Dla młodszych dzieci El Camino był dobrym wyborem. Styl artystyczny Hot Wheels z lat 80-tych sprawił, że wyglądał on jak wyjęty prosto z lat 60-tych. Hot Wheels produkował również samochody w kolorze czarnym, zielonym i żółtym. Niektóre modele są niezwykle rzadkie i przeznaczone dla bardzo specyficznej grupy odbiorców. Na przykład Charger z 1969 roku w kolorze brązowym jest rzadkim modelem, który nigdy nie był przeznaczony do masowej produkcji.

El Camino z 1979 roku był nieco bardziej zaawansowany niż poprzednia generacja. Miał dmuchany silnik za kabiną, spojler z tyłu i kalkomanię SS na zewnątrz. Samochód został również zmodyfikowany, aby dodać pokrywę tonneau na jego bagażniku. Został również wyposażony w zawieszenie z pełną cewką i 119-calowy rozstaw osi.

Beach Bomb

Volkswagen w wersji Beach Bomb jest rzadkim znaleziskiem. Zbudowany w 1969 roku, był egzemplarzem przedprodukcyjnym i mógł załadować deski surfingowe przez otwarte tylne okno. Jednak wąski styl ciała okazał się zbyt wąski, aby przejść Super Charger i nigdy nie został wydany publicznie. Zamiast tego został przekazany dzieciom pracowników firmy Mattel w celu przetestowania go w zabawie. Niektóre z tych samochodów zostały nawet odrestaurowane. Nie należy jednak oczekiwać, że w najbliższym czasie w waszym sąsiedztwie pojawi się taki sam samochód.

Oryginalne prototypy Beach Bomb zawierały deski surfingowe wystające przez tylną szybę i były niemożliwe do toczenia. Te prototypy nigdy nie zostały wyprodukowane na sprzedaż, więc nie jest łatwo je znaleźć. Pascalowi, kolekcjonerowi pamiątek po Hot Wheels, udało się zdobyć dwa z tych rzadkich egzemplarzy. Jeden sprzedał innemu kolekcjonerowi, a drugi zatrzymał. Obecnie jest właścicielem ponad 4 tysięcy modeli Hot Wheels i około trzech tysięcy sztuk pamiątek. Jego różowy Beach Bomb jest jednym z najrzadszych modeli, wycenianym na 190 000 dolarów.

Pierwsza wersja VW Beach Bomb była prototypem. Wykonany był z gorącego różowego plastiku i miał wyjmowaną deskę surfingową zwisającą z tylnej szyby. Pomimo swojej popularności, prototyp miał pewne problemy z prowadzeniem, a Hot Wheels przeprojektowało model, aby poprawić prowadzenie. Obecnie jest on eksponowany w muzeum Hot Wheels w Maryland. Jeśli szukasz rzadkiego pojazdu Hot Wheels, Beach Bomb jest koniecznością!

T-Hunt

Mattel wprowadził linie Hot Wheels T-Hunt i Treasure Hunt w 1995 roku. Początkowo każde Treasure Hunt składało się z dwunastu samochodów na jedno wydanie. Z czasem liczba tych samochodów wzrosła, z 12 do 15 rocznie. Liczba Treasure Hunt również wzrosła, ponieważ wraz z rosnącym popytem konsumentów zwiększono produkcję. Pomimo wyższych kosztów produkcji tych samochodów, mają one wysoką wartość kolekcjonerską i często są warte zakupu, jeśli jesteś zapalonym fanem Hot Wheels.

Pierwszy Treasure Hunt został wprowadzony w 1995 roku i zawierał 12 popularnych modeli Hot Wheels. Był on wydawany w miesięcznych ratach, z nowym elementem wypuszczanym co miesiąc. Oryginalny nakład produkcyjny Treasure Hunts wynosił 10,000 sztuk, ale w 1996 roku Mattel zwiększył liczbę do 25,000. Pierwsze edycje są niezwykle rzadkie i dostępne w JC Penny i Dollarama. Po osiągnięciu początkowego nakładu produkcyjnego, zestaw został wydany dla ogółu społeczeństwa, z ograniczoną liczbą samochodów w każdym zestawie.

Po wzroście popularności serii, Mattel wprowadził linię Super Treasure Hunt. Te pojazdy nie były ulepszonymi wersjami zwykłych Hot Wheels, ale były ekskluzywne dla tej linii. Pojazdy te posiadały lakier Spectraflame i koła Real Rider. Kilka z tych pojazdów jest teraz wartych setki dolarów. Hot Wheels nadal produkuje te popularne zabawki, ale nieco się zmieniły. Jego nowe pojazdy mają symbol dolara na nich, i inny schemat kolorów niż wcześniejsze modele.

Supery

Widziałeś T-Hunts i Supers w telewizji, ale czy wiedziałeś, że są one również zabawkami? Zarówno Supery, jak i T-Hunty posiadają niesamowicie fajne logo koła z płomieniami na karcie za nimi. A kiedy znajdziesz samochód z tym symbolem, to nie jest to Super; to kolekcjonerski samochód do poszukiwania skarbów. A jeśli uważasz, że symbol Super jest zbyt fajny dla dzieci, nie jesteś sam.

Hot Wheels Super Ultimate Garage to gigantyczny zestaw zabawowy, który zawiera ponad 140 samochodów. Znajduje się w nim garaż z silnikiem, dwutorowy tor wyścigowy w kształcie korkociągu, groźny goryl oraz gigantyczny odrzutowiec z lądowiskiem w penthouse. Dzieci pokochają tor wyścigowy side-by-side i wszystkie samochody przechowywane w środku. Super Ultimate Garage to tylko jedna ze wspaniałych zabawek dla dzieci. Możesz dodawać kolejne, gdy Twój maluch będzie rósł.

W przeciwieństwie do poprzednich Treasure Hunts, Supery na Hot Wheels są trudniejsze do znalezienia. Te samochody są niesamowicie rzadkie, a pojedynczy zestaw Super będzie kosztował kilkaset dolarów! Produkcja tych rzadkich samochodów jest podobno większa niż w przypadku T-Huntów, ale ograniczona podaż oznacza, że trudno jest znaleźć jeden z nich. Jeśli jednak chcesz mieć Super, są dwa sposoby, aby je znaleźć. Jednym ze sposobów jest kupienie ich na eBayu, gdzie sprzedają się za setki dolarów!

Sizzlers

Sizzlers dla Hot Wheels to samochody typu die-cast produkowane przez firmę Mattel. Samochody zostały wprowadzone na rynek w 1969 roku i od razu stały się najpopularniejszymi zabawkami tamtych czasów. W porównaniu do konkurencyjnych produktów, Hot Wheels miały największy wpływ, a inżynierowie firmy zauważyli ten fakt i zaprojektowali samochód z akumulatorem i plastikowym nadwoziem. Aby urozmaicić zabawę, opracowali Juice Machine, który wyglądał jak pompa benzynowa, dzięki czemu dzieci mogły ładować swoje samochody. I tak właśnie powstały Sizzlersy.

Linia Sizzlers for Hot Wheels zawierała unikalną odmianę tradycyjnych samochodzików Hot Wheels. Samochody te posiadały wbudowany silnik i małe akumulatorki. Mogły jeździć na zwykłych torach Hot Wheels, ale miały specjalne zestawy wyścigowe, zwane Fat Tracks, które zostały stworzone specjalnie dla Sizzlerów. Autka miały strome zakręty i mogły ścigać się obok siebie.

Komputer okrążeniowy Sizzlers pozwala dzieciom ścigać się i brać udział w wielu różnych wyścigach samochodowych, które są związane z konkretnym tematem. Samochody te mają nadajniki radiowe w kokpicie, a nawet mogą się ze sobą komunikować za pomocą spustów Lap Computer umieszczonych na suficie. Wyścig nie kończy się, dopóki nie zostanie machnięta flaga w kratkę, więc gracze mogą bawić się swoimi ulubionymi sizzlerami, dopóki nie będą zadowoleni.

Spectraflame Purple Bye Focal

Spectraflame Purple Bye Foal jest jednym z najbardziej poszukiwanych Hot Wheels Redline, które istnieją obecnie. Ten samochód jest pomalowany w różne odcienie Spectraflame i jest uważany za jeden z najbardziej wartościowych i rzadkich Redline Hot Wheels wszech czasów. Wykonany jest z wysoce zmodyfikowanej wersji Dodge Challenger z 1970 roku i posiada długą, przezroczystą maskę oraz podwójne silniki. Pojazd został zaprojektowany przez Larry’ego Wooda i wyprodukowany w Hong Kongu. Występuje w kilku schematach kolorystycznych, w tym fioletowym, zielonym, niebieskim i czerwonym. Ten samochód ma również kolekcjonerski przycisk przedstawiający Spectraflame Purple Bye Focal na niebieskim tle.