Strona główna » Blog » Dora – idealny Indiana Jones dla przedszkolaków

Dora – idealny Indiana Jones dla przedszkolaków

Dora poznaje świat

W serialu występuje młoda Dora, jej małpi przyjaciele oraz komputerowo wygenerowany świat, w którym szuka pomocy widzów w rozwiązywaniu tajemnic i zagadek. Podczas każdego odcinka poznaje nowe osoby, które pomagają jej w poszukiwaniach. To czyni ją Indiana Jonesem dla przedszkolaków. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o Dorze! Poniżej przedstawiamy niektóre z jej cech. To jest przewodnik po przygodach Dory. Będziesz chciał obejrzeć Dorę, jeśli szukasz przyjaznego rodzinie sposobu na zabawianie dziecka tego lata!

Dora jest dziewczynką o wielkim sercu

Czy kochasz zwierzęta? W takim razie pokochasz Dorę! Ten byk jest oddanym przyjacielem księżniczki Disneya. Pomaga nawet Dorze znaleźć zagubione przedmioty i naprawia gokarta Benny’ego. Ale kiedy przypadkowo zamienia Benny’ego w ziemniaka, Dora ma kłopoty! Na szczęście jej mama jest fanką tej rasy i z radością przyjmuje nowy dodatek do swojej rodziny. Sprawdź też kolorowanki Dora i poczuj magię tego świata!

Benny to silna, ale lojalna krowa z serialu Dora the Explorer. Chociaż jego imię brzmi jak imię chorego byka, Benny jest wielkim sercem i lojalnym przyjacielem gangu. Benny mówi zarówno po hiszpańsku, jak i po angielsku, a jego babcia jest peruwiańsko-amerykańska. Członkowie jego rodziny w Peru mówią w języku Quechua. Benny jest również dobrym piłkarzem i najlepszym przyjacielem Tico.

Ceni swoją rodzinę

Pomimo pozytywnej prasy, którą otrzymała jej rodzina, film został skrytykowany za kilka drobnych wad. Chociaż jest fe dom, wciąż jest miła i współczująca wobec innych bohaterów. W przeciwieństwie do swoich poprzedników, Dora nie ma pretensji do nikogo, w tym do Swipera, i nienawidzi złoczyńców tylko wtedy, gdy uniemożliwiają kompromis. To jednak drobna wada, bo złość okazuje tylko w kilku scenach. Nie wie też, czy jest użytkownikiem ni, czy si, więc nie pokazuje tego często. Jednak jej ni dom jest tak silny, że ma problem z odróżnieniem jej se i ni dom.

W czerwcu 1946 roku Dora Johnson poznała Willarda Payne’a, gdy uczęszczała na nocne zajęcia w Pete’s Tavern w Nampa. W następnym roku pobrali się i zostali zapieczętowani w Świątyni. Para miała siedmioro dzieci, a oprócz swoich własnych, przyjmowali w swoim domu niezliczoną liczbę gości. Przez 41 lat mieszkali na dwudziestoakrowej farmie przy Ten Mile Road, hodując bydło i siano. W tym czasie nadzorowali również pralnię w Szkole i Szpitalu Stanowym w Idaho.

Miała wiele osobistych zainteresowań, takich jak muzyka, sztuka i genealogia. Uwielbiała orchidee i rośliny domowe. Lubiła też szydełkować igłą do bielizny stołowej. Uczyła się przez całe życie i była pionierem w łączeniu nowoczesnego stylu życia z wartościami starego świata. Chociaż Dora ceniła swoją rodzinę, bardzo aktywnie angażowała się w życie swojego kościoła i służyła w licznych komitetach. W końcu miała wielki wpływ na swoją rodzinę.

Jej dziedzictwo żyje dalej w jej ukochanej rodzinie. Była kochającą żoną, siostrą i ciocią dla swoich trzech synów i dwóch wnuczek. Miała też wiele siostrzenic i bratanków. Była niezwykłą mamą, która doceniała swoją rodzinę i kochała ją bardzo mocno. Tak więc, będzie jej brakowało. Nie przegap okazji, aby uhonorować tę niezwykłą kobietę. Nie przegap okazji, by uczcić życie tej oddanej i troskliwej kobiety. I nie zapomnijcie oddać hołdu jej bliskim!

Jako Latynoska, Dora ceni swoją rodzinę. Naiwna fabuła filmu często przypomina najlepsze filmy Muppetów, z naiwną nastolatką rozmawiającą ze swoim plecakiem i mapą. Film pozwala również na mnóstwo zabawnych i głupich momentów dla bohaterów. Dora ma również silną główną rolę kobiecą, a jej naiwność przenosi się na jej rolę jako zreformowanej, dojrzałej kobiety.

Ona również ceni swoich przyjaciół, zwłaszcza swojego kota, Bootsa. Stała się najlepszym przyjacielem Bootsa po tym, jak jej kot, Swiper the Fox, ukradł go. Jej przyjaciel lis, Swiper, został ujawniony jako lis w odcinku „Dora’s First Trip”. Ponadto ma bardzo bliskie relacje ze swoimi przyjaciółmi. Zawsze dobrze jest wspierać swoich bliskich, ponieważ pokażą ci, jak bardzo ich kochasz i doceniasz.

Jest prawdziwym Indiana Jonesem dla przedszkolaków

W nowym filmie z udziałem Isabeli Moner, Dora jest młodą dziewczyną wychowaną przez archeologów w dżungli. Następnie zostaje wysłana do Los Angeles ze swoim kuzynem Diego, który również jest archeologiem. Razem, we dwójkę poszukują legendarnego miasta Parapata. Jednak sprawy nie idą tak gładko, jak mogliby mieć nadzieję. Film wciąż jest hitem wśród młodych widzów, ale w kinach pojawił się w sam raz na Halloween.

W swojej najnowszej przygodzie Dora powraca do dżungli i zmienia się z parodii swashbucklinga w prawdziwego Indiana Jonesa dla dzieci. Ma wszystkie cechy charakterystyczne dla filmu przygodowego – niebezpieczną florę i faunę, swashbucklingowych złoczyńców, wyszukane pułapki i wiekowe ruiny – a nawet gadającą małpę o imieniu Boots!

Ale co jest prawdziwym dreszczykiem emocji? Dla prawdziwego Indiany Jonesa Dora musi poświęcić swoją najcenniejszą rzecz. Ale jako prawdziwy Indiana Jones nie jest zbyt naiwna – jest tak samo przezabawna, jak sugeruje jej imię. Ma jednak trochę klasy, z którą musi się zmierzyć, gdy jest w drodze. Humor jest w większości dostarczany przez serce Moner, a ona sama nigdy nie wychodzi jako obcesowa.

Jako 16-latka, Dora wciąż jest dzieckiem w sercu. Podczas gdy jej rodzice mogli nie przejmować się już tak bardzo imigracją, walka bohaterki o zdobycie przyjaciół pozostała taka sama przez lata. W filmie występuje Isabela Moner jako nastoletnia Dora oraz Mark Wahlberg jako nastoletni Diego. I choć jej przygody mogą być przewidywalne, to mimo wszystko są zabawne.

Podobnie jak jej słynny wujek, Dora jest urodzonym odkrywcą. Jej antropomorficzny plecak jest wytworem jej twórczej wyobraźni, ma też pomocnika w postaci Bootsa. Oprócz Boots, ona ma również złoczyńca nazwie Swiper, który jest głosem Benicio del Toro. Oprócz bycia prawdziwym Indiana Jones, Dora jest prawdziwym Indiana Jones dla zestawu przedszkolnego.

Chociaż jest kilka wad, Dora i Zaginione Miasto Złota to inteligentny film z gimmicky przesłanką. Ale nawet gdyby film był oparty na dorosłej postaci, prawdopodobnie zmierzałby do filmu z kategorią R. Fakt, że Dora była ulubienicą przedszkolaków nie musi oznaczać, że film będzie nieodpowiedni dla starszych widzów, ale to przyzwoity prequel do Indiany Jonesa.