Strona główna » Blog » Czym jest gra Among Us?

Czym jest gra Among Us?

gra among us

Among Us to nowa wieloosobowa gra typu social deduction od Innersloth. Ta gra imprezowa jest inspirowana grą imprezową Mafia i horrorem science fiction The Thing. Among Us to świetny sposób na spędzenie czasu z przyjaciółmi i rodziną oraz promowanie pracy zespołowej i komunikacji. Jest dostępna na iOS, Androida i PC. Aby uzyskać pełną recenzję Among Us, czytaj dalej! Oto wszystko, co musisz wiedzieć o tej zabawnej grze.

Among Us to gra w podstępy

Among Us to gra wieloosobowa dla czterech do dziesięciu graczy. Celem jest uratowanie statku kosmicznego przed wrogimi siłami obcych, jednocześnie wykonując zadania jako członek załogi. Podczas gdy zespół próbuje uratować statek, gracze muszą być ostrożni, ponieważ niektórzy członkowie załogi oszustów mogą próbować zabić członków twojej drużyny! Na szczęście istnieją sposoby, aby wykryć i powstrzymać tych członków załogi oszustów.

Rozgrywka jest bardzo zróżnicowana, a gracze mogą wykorzystać swoje zdolności i osobowości na swoją korzyść. Jedno z ustawień trudności, Color Mode, sprawia, że nazwa postaci każdego gracza jest w innym kolorze niż jego rzeczywisty kolor. Gra staje się niezwykle trudna do omówienia, a gracz o nazwie „Light Green” jest w rzeczywistości czerwony, zielony lub niebieski. Gra sprawia również, że trudno jest stwierdzić, czy gracz zmienił kolor i jest duchem. Dla najmłodszych powstały również kolorowanki do druku Among Us, gdzie można znaleźć malowanki do pokolorowania w dowolny sposób!

Inną grą podobną do Among Us jest Secret. Symuluje ona niemiecki Reichstag z lat 30-tych. Gracze odgrywają różne role, aby pomóc sobie nawzajem przetrwać. Gra może być trudna, ale jest to fajny sposób na spędzenie czasu z przyjaciółmi. Oprócz grania jako zespół, gracze mogą również przyjąć rolę zdrajcy. Gracze mogą również używać oszustwa, aby spróbować sprawić, że inni gracze padną ofiarą ich własnej intrygi.

Posiada klasyfikację ESRB

Rodzice często zadają sobie pytanie „Czy Among Us ma ocenę ESRB?” I często znajdują się w rozterce, czy gra jest odpowiednia dla ich dziecka. Rodzice powinni pamiętać, że ta gra jest popularna wśród nastolatków, ponieważ w 2018 roku otrzymała rating wiekowy 16+ dla Strong Violence. Jednak niedawno wydano nową ocenę wiekową 9+ za Przemoc w stylu fantasy i Łagodną krew.

Among Us jest grą wieloosobową. Można go grać online z maksymalnie dziesięcioma graczami, jako cały zespół lub w zamkniętej grupie przyjaciół. Gra wymaga od graczy wcielenia się w role Crewmates i Imposters. Gracze muszą współpracować, aby zidentyfikować prawdziwych członków Załogi i Imposterów, aby ukończyć misje i uratować statek. Identyfikacja prawdziwych członków załogi i ich oszustów jest niezbędna, aby zapobiec postępowi fabuły gry. Gracze mogą głosować nad tym, którzy Imposterzy powinni zostać straceni i kto powinien zginąć.

Entertainment Software Rating Board (ESRB) to niezależna organizacja, która ocenia zawartość gier wideo. Jej oceny opierają się na zawartości gier wideo, a ESRB wydała oceny dla 27 tytułów. EC wskazuje, że gra jest przeznaczona dla publiczności starszej niż siedem. Pozostałe dwie oceny są skierowane do małych dzieci i nastolatków. Chociaż system klasyfikacji ESRB nie jest całkowicie bezstronny, dostarcza pewnych przydatnych informacji rodzicom, którzy decydują się na grę dla swojego dziecka.

Obsługa gry międzyplatformowej

Niezależnie od tego, czy lubisz gry wieloosobowe, czy wolisz grać na swoim telefonie komórkowym, możesz uzyskać wspaniałe wrażenia z gry międzyplatformowej. Gry cross-platformowe pozwalają grać przeciwko innym graczom z tej samej platformy, zapewniając, że możesz konkurować z innymi graczami z całego świata. Tego typu gry są zwykle popularne, ponieważ pozwalają graczom grać razem i rywalizować ze sobą. Innymi słowy, pozwalają graczom grać z przyjaciółmi i rodziną niezależnie od tego, skąd grają.

Koncepcja cross-platform play jest jednym z nich, który jest już od jakiegoś czasu. Ten typ gry pozwala na grę z graczami z różnych platform, takich jak PC, konsole i urządzenia mobilne. Podczas gdy wiele gier wykorzystywało tylko dopasowanie graczy na jednej platformie, więcej zaczęło wspierać grę międzyplatformową. Oznacza to, że możesz cieszyć się grami na Xbox One i PlayStation 5 i kontynuować grę w tę samą grę, w którą grałeś na PC lub PlayStation 4.