Strona główna » Blog » Czym jest Fortnite i czym różni się od innych strzelanek online?

Czym jest Fortnite i czym różni się od innych strzelanek online?

fortnite

Być może słyszałeś o Fortnite, popularnej niemoderowanej grze online, która została wydana przez Epic Games w zeszłym roku. Ale czym jest Fortnite i czym różni się od innych strzelanek online? W tym artykule przyjrzymy się temu, co wyróżnia Fortnite, od jego niemoderowanego trybu Battle Royale po system mikrotransakcji. Ta gra to zabawny i wciągający sposób na spędzenie czasu i zarobienie trochę pieniędzy, a wszystko to podczas rywalizacji z innymi graczami.

Tryb Battle Royale jest niemoderowany

Tryb Battle Royale w Fortnite to gra wieloosobowa online. W trybie tym 100 graczy rywalizuje ze sobą o przetrwanie. Gracze mogą łączyć się w drużyny z innymi graczami, używać granatów i korzystać z niemoderowanego czatu głosowego. Osoby, które nie czują się komfortowo z tą funkcją, mogą ją wyłączyć w menu ustawień. Choć nie jest ona zalecana dla młodszych dzieci, można ją bezpiecznie wykorzystać do budowania zespołu.

Fabuła gry jest integralną częścią jej popularności. Nowa zawartość jest dodawana do Battle Royale co 10 tygodni, co daje średnio dziesięć sezonów na rozdział. Każdy sezon wprowadza nowe kostiumy i skórki, a także funkcje zmieniające grę. Epic Games wydało również kilka innych limitowanych przedmiotów promocyjnych i trybów w Fortnite, w tym wersję o tematyce Marvela, która tarła losowo na mapie.

Fortnite jest oceniany jako 12+ przez PEGI (Pan European Game Information). Chociaż przemoc w grze jest w dużej mierze kreskówkowa, niektóre postacie i sytuacje mogą denerwować młodszych graczy. Tryb Battle Royale w Fortnite jest również niemoderowany, co oznacza, że każdy może się z Tobą komunikować. Dzieci grające w tę grę mogą być narażone na nieodpowiedni język, ekstremizm i uwodzenie. Rodzice powinni wziąć pod uwagę te kwestie podczas grania w grę.

Pomimo negatywnej prasy, Epic Games nie porzuciło całkowicie trybu Battle Royale. W końcu gra generuje wiele przychodów dzięki Battle Passom. Nowy nacisk zostanie położony na ulepszenie zarówno trybu battle royale, jak i trybu kreatywnego. Obecne skupienie się na Battle Royale to błąd. Nie warto ryzykować utraty wszystkich pieniędzy. Jeśli grasz w Fortnite w internecie, to czeka cię jazda.

Ma kreskówkowy wygląd

Dla tych z was, którzy są fanami kreskówek z lat 30-tych, Fortnite ma kreskówkowy wygląd. Ta gra została zainspirowana takimi klasykami jak Felix the Cat i Steamboat Willy. Nawet postać Meowscles otrzymała kreskówkowy makeover. Możesz kupić nową skórkę o nazwie „Toon Meowcles” w ramach „Comic Bundle”.

Oprawa wizualna Fortnite jest zarówno przygnębiająca, jak i komiczna. Wczesna grafika gry skupia się na nijakich szarościach i generycznych, przemysłowych nieużytkach, ale w późniejszych pracach widać iskrę zadziorności. Inne przykłady kreskówkowej animacji postaci to emote OOOHH! i narzędzie do zbierania plonów Fists of Justice. Pomimo kreskówkowego wyglądu gry, nie zniechęciło to fanów.

Rodzice mogą cieszyć się zabawnymi funkcjami multiplayer w grze, ze względu na kreskówkowy wygląd. Akcja gry Fortnite jest stosunkowo lekka i nie tak brutalna jak w innych popularnych grach typu first-person shooter. Jednak funkcja otwartego czatu w Fortnite może narazić młodszych graczy na dojrzałe treści lub obraźliwy język. Common Sense nie zaleca grania w gry z otwartym czatem dzieciom poniżej 13 roku życia, ale Fortnite to dobra strzelanka pierwszoosobowa dla nastolatków.

Silne poczucie osobowości

Najnowszy sezon Fortnite wystartował wczoraj z motywem tajnego agenta i nowymi opcjami rozgrywki stealth. Mówi się, że „offbeatowa” osobowość gry powróciła z pełną mocą po tym, jak gra była lull w ostatnich sezonach. Choć restart do drugiego rozdziału był początkowo ambitny i ekscytujący, okazał się klapą. Przyjrzyjmy się, dlaczego. Fortnite ma silne poczucie osobowości, które fani kochają.

Mikrotransakcje

Być może zastanawiasz się, jak twórcy Fortnite mogą zarabiać na mikrotransakcjach w swojej grze. Chociaż prawdą jest, że gra ma mikrotransakcje, nie są one tak wszechobecne jak w innych grach. Podczas gdy gra może być cieszyć się za darmo, gracze, którzy szukają wyższego poziomu immersji mogą zdecydować się na płatną subskrypcję. W rzeczywistości możesz odblokować niektóre aspekty funkcji społecznych w Fortnite, uiszczając opłatę. My natomiast posiadamy darmowe kolorowanki Fortnite!

Mikrotransakcje, dzięki którym Fortnite jest tak popularny, występują w postaci kosmetyków w grze. Podczas gdy gracze mogą grać w Fortnite za darmo, zakup przedmiotów kosmetycznych i innych produktów pomocniczych sprawia, że gra jest bardziej opłacalna. Na przykład przepustka Battle Pass, która kosztuje 9,50 dolarów na kwartał, zawiera przedmioty kosmetyczne, takie jak skórki, i jest również dostępna jako osobny zakup. Choć niekoniecznie trzeba płacić, by odblokować kosmetyki, mikrotransakcje zachęcają graczy do kupowania większej liczby przedmiotów.

Podczas gdy większość gier strzelankowych naśladuje rzeczywistość za pomocą graficznej przemocy, Fortnite wyróżnia się komiczną złośliwością i kaprysem. Gra oferuje szereg trybów, które pozwalają graczom rywalizować ze sobą o upragniony tytuł „Victory Royale”. Oprócz standardowego trybu walki, można zdecydować się na połączenie sił ze znajomymi w trybie „Save the World”. Mikrotransakcje w Fortnite mogą wydawać się niesprawiedliwe, ale to wciąż niezbędny element gry.

Pomimo negatywów związanych z mikrotransakcjami, Fortnite wciąż jest udaną grą. Gdyby stracił swoją wyjątkowość i kreatywność, gra przestałaby być tak lukratywna jak obecnie. Tymczasem twórcy dokładają starań, by urozmaicić ofertę gry. W Fortnite jest wiele nowych przedmiotów do kupienia, ale sukces gry zależy ostatecznie od jej kreatywności.

Twórcy gier nie powinni zmuszać graczy do zakupu mikrotransakcji. Przychody, które osiągają z tych transakcji, są wynikiem kosztów związanych z prowadzeniem gry. To dobra rzecz dla graczy, ale zła wiadomość dla rodziców z napiętym budżetem. Mikrotransakcje są powszechne w nowoczesnych grach, od współczesnego Call of Duty po Destiny. Choć niektórzy rodzice mogą uznać je za inwazyjne, są one ważne dla rozwoju gry.