Strona główna » Blog » Czy Scooby-Doo był wegetarianinem?

Czy Scooby-Doo był wegetarianinem?

scooby doo ciekawostki

Scooby Doo – któż to taki?

Jak sama nazwa wskazuje, Scooby-Doo i jego gang rozwiązywaczy zagadek podróżują po kraju zielonym vanem, szukając dziwnych zjawisk. Jako zespół, często towarzyszy im ich mówiący Great Dane Scooby-Doo. W tym artykule poznamy wegetarianizm Scooby-Doo i vibe Shaggy’ego. Polecamy zapoznać się z Scooby Doo kolorowanka każdemu dziecku!

Wegetarianizm Scooby-Doo

Popularna animowana seria kreskówek od dłuższego czasu jest wegetariańska. Postać Shaggy, która je wege burgery w „Scooby-Doo i tajemnicza maszyna”, była głosowana przez Caseya Kasema, weganina i krytyka hodowli fabrycznych. Kasem poszedł na głos Shaggy w nowym filmie live-action „Scooby-Doo i tajemnicza maszyna” w 2002 roku. Postać ta jest również zauważona dla jego nienasyconego apetytu. Polecamy

W jednym z odcinków, wegańska piosenkarka o imieniu Sia, zwolenniczka wegan, gotuje roślinną kanapkę dla Scooby’ego i Shaggy’ego. Mówi się, że wegańska kanapka jest przepyszna. Sia dołączyła również do obsady dokumentu „Dominion” jako wegańska szefowa kuchni. Pojawienie się Sia w odcinku Scooby-Doo nie było tylko odrobiną fan service dla kreskówki.

Oprócz swojego wegetarianizmu, postać Scooby-Doo – Shaggy ma również imponujące zdolności sportowe. Podczas gdy Scooby nie jest w stanie skakać, Shaggy jest w stanie ciskać przedmioty i potrząsać żelaznymi sztabami, gdy jest przerażony. Shaggy był znany z tego, że biega szybciej niż Scooby, zwłaszcza na czworakach. Pomimo wysokiego metabolizmu, Shaggy ma wyższy wskaźnik metabolizmu niż Scooby.

Głównym antagonistą w filmie Scooby-Doo i Tajemnicza Maszyna jest wujek Shagworthy. Jest on synem Kudłatego i Velmy Dinkley. Mieszka w fikcyjnym miasteczku Coolsville w stanie Ohio. Adoptował Scooby-Doo z farmy szczeniąt, a później poznał Velmę Dinkley, Freda Jonesa i Daphne Blake. Utworzyli agencję detektywistyczną, Mystery Incorporated, a swój tajemniczy samochód pomalowali na czerwono.