Strona główna » Blog » Co to jest Roblox i jakie korzyści może przynieść dzieciom?

Co to jest Roblox i jakie korzyści może przynieść dzieciom?

co to jest roblox

Jeśli interesujesz się tworzeniem gier dla dzieci, prawdopodobnie słyszałeś o Roblox. Ta platforma online nagradza użytkowników, którzy tworzą gry, a Ty możesz tworzyć własne gry. Ale czym jest Roblox i jakie korzyści może przynieść dzieciom? Ten artykuł odpowie na te pytania i nie tylko. Ponadto da Ci kilka przydatnych wskazówek, jak tworzyć najlepsze gry Roblox. Tak więc, zacznij tworzyć gry i zdobywaj nagrody za swoje kreacje.

Roblox pozwala użytkownikom tworzyć własne gry

Roblox to strona internetowa i platforma gier, która pozwala użytkownikom tworzyć własne gry i dzielić się nimi z innymi. Został założony w 2004 roku i ma siedzibę w San Mateo w Kalifornii. W 2007 roku Roblox wydał swoje Roblox Studio, które pozwala graczom na projektowanie własnych gier. Projektant gry może również użyć tego narzędzia do tworzenia nowych postaci i strojów dla swoich awatarów. Po opublikowaniu gry użytkownicy mogą udostępniać ją w serwisie i otrzymywać oceny i recenzje od innych graczy Roblox.

Jednym z największych problemów z systemem czatu Minecrafta jest to, że zajmuje on zbyt dużo miejsca i może być trudny do śledzenia, gdy wielu graczy znajduje się w tym samym pokoju. Z Roblox, gracze mogą komunikować się za pomocą bąbelków mowy, ekranu czatu i samej gry. Użytkownicy mogą również uzyskać dostęp do innych światów 3D za pomocą Roblox. Członkostwo premium w klubie budowniczych pozwala użytkownikom na dostęp do dodatkowych atutów i limitowanych przedmiotów. Istnieje również wersja premium Roblox dostępna dla użytkowników, którzy są zainteresowani tworzeniem gier.

Dużą zaletą Robloxa jest jego popularność wśród dzieci. Jego rynek to przede wszystkim dzieci poniżej 16 roku życia. Współpracuje z wieloma markami, w tym Disney, Lego i Warner Bros. Chociaż Roblox nie ujawnia swoich dochodów z reklam, planuje zaoferować wirtualne wydarzenia dla dzieci w przyszłości. Co więcej, podpisała również umowy licencyjne z Toys 'R’ Us i Target, aby produkować towary pod marką Roblox, takie jak figurki akcji i koszulki.

Podczas gdy darmowa wersja pozwala użytkownikom tworzyć i publikować własne gry, płatna wersja pozwala graczom na zakup wirtualnych przedmiotów. Te wirtualne przedmioty mogą być dodawane do ich awatarów Roblox i sprzedawane innym użytkownikom Roblox. Aby sprzedawać takie przedmioty, należy posiadać konto premium i być oficjalnym użytkownikiem Roblox. W lipcu Roblox ogłosił odbiorców 2022 Game Fund. Połowa odbiorców to deweloperzy spoza Robloxa, a druga połowa to tradycyjni użytkownicy Robloxa.

Nagradza deweloperów

Kiedy tworzysz treści dla platformy gier Roblox, zostaniesz nagrodzony Robuxami, cyfrową walutą, którą możesz zamienić na gotówkę. Z ostatniego raportu wynika, że ponad 300 deweloperów otrzymało ponad 100 000 dolarów. Roblox chce jeszcze bardziej nagradzać deweloperów i docelowo będzie finansował znacznie większy zespół deweloperów. Został założony w 2004 roku przez Davida Baszuckiego, który ma nadzieję, że każdego dnia powstanie nowa gra lub aplikacja. Ale nagrody nie zawsze są tym, czym się wydają.

Aby wynagrodzić deweloperów, Roblox opracował narzędzia i systemy, aby zmaksymalizować ich produktywność i zbudować solidną wirtualną gospodarkę. Obecnie istnieje 1,3 miliona deweloperów zarabiających Robux, a przewiduje się, że liczba graczy wzrośnie w tym roku do 500 milionów dolarów. W zeszłym roku Roblox wprowadził wypłaty oparte na zaangażowaniu, które nagradzają deweloperów za tworzenie angażujących doświadczeń, a nie tylko zakupy w trakcie doświadczenia. Ale czym są te nagrody? W jaki sposób deweloperzy zarabiają Robux?

Dla deweloperów dużym krokiem w monetyzacji jest wprowadzenie nowej funkcji zwanej „watermarking”. Ta funkcja pozwala kupującym Roblox rozpoznać pochodzenie produktów poprzez odwołanie się do nazwiska twórcy. Zmiana pozwala również deweloperom dodać nazwę swojego konta do swoich przedmiotów z limitowanej edycji, dzięki czemu deweloper jest rozpoznawany jako źródło produktu. Nowa funkcja pomoże deweloperom w znakowaniu wodnym swoich aktywów, co pomoże im również wygenerować większą liczbę Robuxów.

Inną kluczową zaletą Roblox jest jego społeczność. Użytkownicy często znajdują społeczność, która zachęca ich do tworzenia gier i dzielenia się nimi ze swoimi przyjaciółmi. W związku z tym użytkownicy czują się mniej odizolowani i samotni, gdy grają w gry z przyjaciółmi. Roblox jest doskonałym przykładem tej społeczności, z 200 milionami użytkowników ogółem i 42 milionami aktywnych użytkowników. A ponieważ jest kompatybilny ze wszystkimi systemami operacyjnymi i urządzeniami, łatwo jest stworzyć grę na tej platformie.

Popularna gra dla dzieci

Roblox to popularna platforma internetowa, na której użytkownicy mogą budować i grać awatary. Każdy awatar może mieć różne cechy fizyczne i akcesoria. Waluta używana na stronie Roblox nazywa się „Robux”. Globalne marki zaangażowały się w grę ze względu na jej rosnącą popularność i potencjał marketingowy. Oto, co musisz wiedzieć o Roblox. Co jest w nim takiego wspaniałego? To świetny sposób na budowanie relacji z dzieckiem podczas gry. Powstały również różne fantazje na temat tej gry. Masę młodszego pokolenia pobiera i drukuje kolorowanki Roblox!

Jako środowisko zorientowane społecznie, Roblox dodał funkcje, które sprawiają, że jest bezpieczny dla młodszych użytkowników. Symbol 13 pojawia się obok nazwy użytkownika gracza Roblox. Dzięki temu inni użytkownicy Roblox nie mogą zobaczyć tej informacji. Roblox posiada również wytyczne dotyczące tego, jak należy zachowywać się na platformie. Rodzice powinni omówić z dziećmi zakupy w grze i jeśli znajdą treści, które są nieodpowiednie lub przerażające. Jeśli zauważysz podejrzany komentarz lub wredne słowo, to powiadom swoje dziecko i zaangażuj się.

Roblox ma kontrolę rodzicielską i wskazówki, aby pomóc rodzicom zarządzać doświadczeniem dziecka na platformie. Użytkownicy powyżej 13 lat mogą kontrolować, co ich dzieci są w stanie zobaczyć, powiedzieć, na czatach lub poprzez prywatne serwery. Strona oferuje również osobny login dla rodziców, aby sprawdzić treści, które oglądają ich dzieci. Użytkownicy Roblox mogą również zablokować kontrolę rodzicielską za pomocą kodu PIN. Inne aplikacje oferują podobne funkcje, ale pozwalają rodzicom tylko monitorować, co robią ich dzieci.

Rodzice mogą kontrolować wydatki dzieci na Roblox, ograniczając dostęp do waluty online, Robuxów. Robuxy można kupić za prawdziwe pieniądze lub otrzymać za pośrednictwem usługi Roblox Premium. Dzieci mogą również kupić karty w stylu żetonów książkowych, aby dodać Robux bez użycia karty kredytowej. Niemniej jednak rodzice powinni omówić te kwestie ze swoimi dziećmi, zanim pozwolą im grać w gry Roblox. Roblox to świetne miejsce do wprowadzenia dziecka w koncepcję budowania społeczności i społeczności, przy jednoczesnej ochronie prywatności dzieci.