Strona główna » Blog » Co powinieneś wiedzieć o Gwiezdnych Wojnach?

Co powinieneś wiedzieć o Gwiezdnych Wojnach?

gwiezdne wojny

Jeśli jesteś fanem Star Wars i chcesz dowiedzieć się więcej o tej franczyzie filmowej, czytaj dalej. Dowiesz się o filmach i postaciach, a także o różnych artefaktach. Omówimy również postacie z każdego filmu i jak wpłynęły na popkulturę. Dowiesz się o wszystkich różnych epizodach Star Wars, jak również o wielu filmach.

Star Wars Episodes

W ciągu ostatnich trzech lat franczyza Star Wars regularnie wypuszczała nowe treści do streamingu, w tym wiele hitów i braków. W 2019 roku studio wydało pięć nowych oryginalnych seriali, w tym Star Wars Rebels, a także premierę piątego sezonu animowanej antologii The Clone Wars wyłącznie na Disney+. Chociaż nie wszystkie z tych odcinków były hitem, niektóre otrzymały wysokie oceny na IMDb. Oto kilka najlepszych nowych odcinków Star Wars.

„Victory and Death” – Z oceną 9,9 użytkownika na IMDB, jest to jeden z najlepszych odcinków w całych Gwiezdnych Wojnach. Jest to również najlepszy finał sezonu w historii The Clone Wars. Film śledzi Ahsokę Tano i kapitana Rexa, którzy próbują uciec ze szponów Rozkazu 66 i swoich wypranych z mózgu towarzyszy. To emocjonalna podróż.

Oryginalnie nazwany The Phantom Menace, oryginalnym filmom Star Wars towarzyszyły filmy prequelowe, Epizody I i II oraz Epizod III. Po premierze Epizodu IV Lucas powrócił do serii filmem animowanym „The Clone Wars” (2008). Po trylogii prequeli powstały Epizody I – The Phantom Menace (1997) i Epizod II – Attack of the Clones (2001) oraz Epizod III – Revenge of the Sith (2006). George Lucas sprzedał franczyzę Disneyowi w 2012 roku, a trylogia sequeli składa się z Epizodów VII do IX.

Drugi film we franczyzie nosi tytuł „Solo”. Historia skupia się na Hanie Solo dziesięć lat przed wydarzeniami z filmu „A New Hope”. Han przysięga wrócić na Corellię, aby uratować swoją dziewczynę, Qi’ra. Zapisuje się do Akademii Imperialnej, ale wkrótce zostaje wydalony za lekkomyślne zachowanie. Następnie uczy się tajemnic handlowych przemytników, w tym nowej rasy miecza świetlnego, pod mentorskim okiem weterana przemytników o imieniu Beckett. W międzyczasie Han Solo musi ściągnąć heist dla Drydena Vosa, a Lando Calrissian jest właścicielem Sokoła Millennium.

Bohaterowie Gwiezdnych wojen

Uniwersum Gwiezdnych Wojen jest pełne ekscytujących i barwnych postaci. Filmy i animowane seriale telewizyjne przedstawiają nam łowców nagród, droidy i imperialnych złoczyńców. Są nawet ewoki – i mają swoich własnych fanów! Ale które postacie z Gwiezdnych Wojen są najbardziej popularne? Spójrz na poniższą listę, aby odkryć, która postać jest twoją ulubioną. Następnie przygotuj się do ponownego oglądania klasycznych odcinków, aby określić, kim naprawdę jesteś!

Jedną z najbardziej znanych i lubianych postaci z Gwiezdnych Wojen jest Chewie. Jego niepowtarzalny, zgrzytliwy głos, którego użyczył Frank Oz, jest nie do pomylenia. Jego siedem stóp wzrostu sprawia, że wygląda jak chodzący dywan, a podczas walk na miecze świetlne odbija się od ścian. Garderoba Chewiego to bandolier w stylu ruchu oporu, naturalne futrzane flary i imponujący repertuar wokalny złożony ze szczeknięć, pomruków i warknięć. Dla dzieci idealnym pomysłem, by poznać wszystkich bohaterów są kolorowanki Star Wars do wydrukowania.

Malakili jest ojcem Chewbacca i notorycznym przestępcą. Jest czarującym i charyzmatycznym senatorem z Naboo, ale jego prawdziwa natura jest pochowana w jego mrocznej otchłani. Gangster ma mroczne poczucie humoru i wojowniczy śmiech. Jego przestępcze imperium rozkwitło dzięki pomocy jego uczniów, w tym hirsutalnego Dartha Maula i Anakina Skywalkera.

Samuraj z uniwersum Star Wars był inspirowany stylem sztuki. Samuraje nosili długie płaszcze zwane jidori i zakładali hełmy, które zawierały ochronę szyi. Hełm samuraja, noszony przez Dartha Vadera, przypomina zbroję samuraja z okresu Edo. Te elementy zostały włączone do kostiumów ikonicznych postaci, w tym niesławnego Dartha Vadera.

Filmy Gwiezdne wojny

Oryginalna seria filmów Star Wars została wydana w 1977 roku, ale obecnie istnieje wiele różnych sposobów, aby cieszyć się sagą. Możesz oglądać je w kolejności chronologicznej według daty produkcji lub odcinka. Podczas gdy porządek chronologiczny jest najbardziej powszechny, możesz również oglądać filmy w cięciach Ojca Chrzestnego lub Machete, które usuwają Phantom Menace z kanonu filmowego. Oto kilka wskazówek, które pozwolą Ci cieszyć się wszystkimi filmami. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Anakin Skywalker ma dziewięć lat, gdy rozpoczyna się pierwszy film. Jest szkolony przez Mistrza Jedi Qui-Gon Jinna, granego przez Liama Neesona, i Obi-Wana Kenobiego, granego przez Ewana McGregora. Jako dorosły, Qui-Gon zostaje zabity przez Dartha Maula, a Obi-Wan ma za zadanie szkolić Anakina. Luke tymczasem jest w stanie spotkać swoją ukochaną Padme Amidalę i uczy się chronić swoją siostrę przed Imperium.

Istnieją trzy odrębne rodzaje filmów Star Wars: oryginalna trylogia, trylogia prequeli i trylogia sequeli. Trylogia prequeli skupia się na Anakinie Skywalkerze, Darthie Vaderze i Palpatine’ie. Oryginalna trylogia, która jest uważana za klasyczną Star Wars, podąża za Leią i Lukiem, a także za Imperium Galaktycznym. Jeśli chcesz obejrzeć kompletną serię filmów, gorąco polecam Star Wars: Episodes I-III.

Saga Skywalkerów odniosła duży sukces w przemyśle filmowym. Filmy zarobiły ponad 10 miliardów dolarów na całym świecie, co czyni je drugą najlepiej zarabiającą franczyzą filmową w historii. Większość głównych filmów live-action była nominowana do Oscarów, w tym oryginalny film Star Wars. Alec Guinness zdobył w nim nagrodę dla najlepszego aktora drugoplanowego. Wszystkie sequele oryginalnej trylogii otrzymały nominacje w różnych kategoriach.

Spin-offy Gwiezdnych Wojen

W ramach przyszłości franczyzy Star Wars, studio przygotowuje się do wydania kilku filmów spin-off. Te filmy będą śledzić historie pochodzenia różnych postaci i będą wydawane co dwa lata, począwszy od 2016 roku. Pojawiło się kilka plotek dotyczących tego, które postacie mogą otrzymać spin-offy. Ta strona będzie zawierać najnowsze wiadomości i plotki na temat nadchodzących spin-offów. Plotki będą publikowane do czasu, aż okaże się, że są prawdziwe.

Choć nikt nie jest do końca pewien, co stanie się z tymi filmami, można śmiało powiedzieć, że nadal będą one gromadzić wiernych fanów. Nawet jeśli nie będą podążać za tą samą fabułą co oryginalne filmy, nie można zaprzeczyć ich atrakcyjności. Podczas gdy oryginalna trylogia odniosła już ogromny sukces, spin-offy z pewnością będą diametralnie różne, zwłaszcza pod względem stylu, tonu i skupienia.

  • Lando Calrissian: Ten galaktyczny łotr powróci w zupełnie nowej serii eventowej. Kennedy nie ujawnił, kto wcieli się w tę rolę, ale zauważył, że postać pochodzi od Donalda Glovera i Billy’ego Dee Williamsa, ale została sportretowana przez Justina Simiena w Solo: A Star Wars Story. Jeśli ten nowy spin-off wypali, to może to być początek ery spin-offów Star Wars.
  • Boba Fett: Smukły profesjonalizm Boby Fetta czyni go świetnym wyborem na samodzielny film. Disney byłby szalony, gdyby nie dał Bobie Fettowi jego własnego filmu. Postać ta posiada niewymagający wysiłku czynnik cool i smukły profesjonalizm, który idealnie nadaje się do samodzielnego filmu. Film spin-off z udziałem Boby Fetta mógłby eksplorować moralnie mroczne wody, albo rozgrywać się przed lub po Powrocie Jedi. Jednym z możliwych punktów fabularnych jest solowy film z Bobą Fettem, rozgrywający się przed lub po Powrocie Jedi, ze sceną, w której walczy on o wyjście z Sarlaac Pit.