Kolorowanki Z bajek

kolorowanki bajki

Cześć dzieciaki! Kolorowanki z bajek to to, czego szukacie? Wiemy, że tak! 🙂 Poniżej znajdziecie malowanki z różnymi postaciami. Wystarczy, że klikniecie na miniaturkę, a następnie poprosicie rodzica o pomoc z wydrukowaniem!

Malowanka Puchatek
Malowanka Ksiezniczki z bajki
Kolorowanka Gumball
Malowanka Grinch
Malowanka prezenty Scoobiego
Kolorowanka sSzalona Bajka
Kolorowanka Victor
Kolorowanka Czarownica
Kolorowanka zmysleni Przyjaciele
Kolorowanka Uniwersum

Darmowe kolorowanki z bajek do wydruku to zbiór wydrukowanych stron, na których znajdują się rysunki lub ilustracje z popularnych bajek i filmów animowanych.

kolorowanki z bajek

Są to przede wszystkim kolorowanki dla dzieci, które mogą je wypełnić kolorami według własnego uznania, co jest doskonałą formą rozrywki i ćwiczeniem kreatywności. W tej kategorii znajdziemy kolorowanki z bohaterami takimi jak Kaczor Donald, Myszka Mickey, Scooby Doo, czy też postaciami z bajek Disneya, takich jak Księżniczka Śnieżka czy Pinokio. Są to pliki, które można pobrać z internetu, a następnie wydrukować na domowym drukarce. Kolorowanki z bajek do druku są świetnym sposobem na spędzenie czasu z dziećmi, a także na rozwijanie ich zdolności manualnych i koordynacji ręka-oko.

Kolorowanki Bajki i ciekawostki o bajkach

  1. Pierwszą animowaną bajką zrealizowaną metodą płaskich rysunków i wyświetlaną w kinie był film „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” wyprodukowany przez Walta Disneya w 1937 roku.
  2. Bajka „Mały Książę” autorstwa Antoine’a de Saint-Exupéry’ego jest jednym z najlepiej sprzedających się książek we Francji, a także jednym z najpopularniejszych książek na świecie.
  3. Bajka „Shrek” została nagrodzona Oscarem za najlepszy film animowany w 2002 roku, a jej twórcą jest firma DreamWorks Animation.
  4. „Bambi”, kolejny film animowany produkcji Disneya, był pierwszą bajką w historii, która została nagrodzona prestiżową nagrodą „Złoty Glob” za najlepszy film animowany.
  5. „The Simpsons” to najdłużej emitowany serial animowany w historii telewizji, a jego premiera miała miejsce w 1989 roku.
  6. Bajka „Muminki” jest najszerzej znana w Polsce, ale jej popularność rozprzestrzeniła się również na inne kraje. Powstało ponad 20 filmów animowanych na jej podstawie oraz wiele komiksów i książek.
  7. „Pocahontas”, animowany film Disneya z 1995 roku, był pierwszą bajką, która została nagrodzona Grammy za najlepszą piosenkę filmową.
  8. „Toy Story” to pierwszy pełnometrażowy film animowany wyprodukowany przez Pixar. Premiera miała miejsce w 1995 roku i odniósł on ogromny sukces na całym świecie.
  9. „Up” to kolejny film animowany produkcji Pixar, który został nagrodzony Oscarem za najlepszy film animowany w 2010 roku.
  10. „SpongeBob Kanciastoporty” to jedna z najpopularniejszych bajek dla dzieci, emitowana na całym świecie od 1999 roku. Do tej pory powstało ponad 200 odcinków tego serialu animowanego